ŁKS lepszy od Legii! Łódzcy koszykarze zdobyli Stolicę [RELACJA]

ŁKS lepszy od Legii! Łódzcy koszykarze zdobyli Stolicę [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Po bardzo emocjonującym spotkaniu koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali młodych zawodników warszawskiej Legii. Łodzianie tym samym wygrali już swój drugi z rzędu mecz ligowy!

Już od początku pierwszej kwarty zanikały powoli wątpliwości związane ze zwycięzcą sobotniego meczu. Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego w niespełna sześć minut gry wypracowali sobie trzynastopunktową przewagę, co pozwoliło im ze spokojem kontrolować grę. Warszawiaków stać było w tej odsłonie jedynie na zniwelowanie starty o jedno „oczko”.

I choć drugą część gry od mocnego uderzenia rozpoczęli łodzianie, tak gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać. Rozpędzeni niczym pociąg warszawiacy od stanu 19:29 w cztery minuty doprowadzili do wyniku 30:34. I choć po drugiej kwarcie na prowadzeniu dalej byli ełkaesiacy, tak obrót spraw w drugiej połowie na pewno ich nie ucieszył.

Początek trzeciej odsłony spotkania to wyrównana gra, z delikatnym wskazaniem na drużynę gości. Im dłużej trwała trzecia kwarta, tym coraz bardziej widoczna była przewaga łodzian. Gospodarze robili co mogli, jednak godnym rywalem dla łodzian byli zaledwie do trzeciej minuty gry. Przed decydującą partią podopieczni trenera Piotra Zycha mieli 16 punktów przewagi i wydawało się, że jedynie kataklizm pokrzyżuje im marzenia o wygraniu spotkania.

Żaden kataklizm jak się okazało nie nastąpił. Wysoka zaliczka łodzian pozwoliła im w pełni kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Dobra dyspozycja dnia spowodowała, że z każdą kolejną chwilą gospodarze byli coraz to dalej za ełkaesiakami. Ostatecznie podopieczni trenera Zycha zakończyli spotkanie z ponad dwudziestopunktową zaliczką.

W tabeli grupy B 2 ligi koszykarze zawodnicy ŁKS-u awansowali na szóstą lokatę. Okazje do poprawienia swojej pozycji łodzianie będą mieli już w następną sobotę, kiedy to we własnej hali podejmą KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 60:84
(11:23; 19:11; 16:28; 14:22)