ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok (NA ŻYWO/LIVE 10.06.2020)

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok (NA ŻYWO/LIVE 10.06.2020) - Zdjęcie główne

SportRelacja z meczu 29 kolejki PKO BP Ekstraklasy na TuŁódź.pl pomiędzy ŁKS-em, a Jagiellonią Białystok.

ŁKS po raz kolejny rozegrał spotkanie, w którym znaczną część meczu spędził przy piłce, ale nie przełożyło się to na realne zagrożenie bramki gości. Jagiellonia bardzo mądrze przesuwała swoje formacje, przez co jeszcze bardziej utrudniali dostęp Rycerzom Wiosny do bramki. Drużyna z podlasia w trybie ekonomicznym wygrała dzisiejszy mecz, oddając 3 strzały celne i zdobywając 3 bramki. Łódzki Klub Sportowy natomiast, myślami chyba już w 1 lidze.

90+2'

Szymon Marciniak gwiżdże poraz ostatni. ŁKS przegrywa przy al. Unii Lubelskiej 2 z Jagiellonią Białystok 0:3.

90'

2 minuty dłużej piłkarze będą grali na murawie.

89'

Niecelne uderzenie Michała Trąbki.

88'

29-5 w dośrodkowaniach dla ŁKS-u, ale niezbyt często piłki posyłane w pole karne Jagielloni, sprawiały gościom problemy.

87'

Jagiellonia końcówkę spotkania rozgrywa tak jak większość meczu. Cofnięta i wyczekująca na błąd ŁKS-u. A z gospodarzy całkowicie chyba już uszło powietrze.

85'

Zawodnik Jagielloni podniósł się, a gra została już wznowiona.

84'

Tym razem fauluje Jan Sobociński. Bartosz Kwiecień nie wstaje z boiska.

82'

Za bardzo brzydki faul, Szymon Marciniak pokazuje żółtą kartkę Bartoszowi Kwietniowi.

81'

ŁKS często znajduje się pod bramką Jagielloni, ale nie potrafi stworzyć sobie 100% sytuacji.

78'

Groźne uderzenie Łukasza Sekulskiego, ale zabrakło kogoś, aby dobić strzał napastnika ŁKS-u.

77'

Z Łodzian wyraźnie uszło powietrze po trzeciej straconej bramce. Jagiellonia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku.

76'

W Jagielloni natomiast Bartosz Kwiecień zastępuje Ariela Borysiuka.

75'

Na ostatni kwadrans, w miejsce Jakuba Wróbla pojawia się Łukasz Sekulski.

74'

Jakov Puljić schodzi z murawy. W jego miejsce melduje się Jesus Imaz.

73'

Bardzo złe uderzenie Srnicia, które poszybowało wysoko nad bramką.

72'

Rzut rożny dla Łódzkiego Klubu Sportowego.

Winowajca, który sprokurował rzut karny, zmienił w 67 minucie Adriana Klimczaka.

69'

Martin Pospisil na dużym luzie zamienia rzut karny na bramkę. ŁKS 0:3 Jagiellonia.

68'

Ukarany żółtym kartkiem za faul w polu karnym został wprowadzony chwilę wcześniej Tadej Vidmajer.

68'

Mamy rzut karny dla Jagielloni Białystok!

66'

Kapitalna interwencja Arkadiusza Malarza! Puljić bardzo łatwo zwiódł Jana Sobocińskiego i w sytuacji oko w oko znalazł się z Arkadiuszem Malarzem, który w fenomenalnym stylu wygarnął futobolówkę spod nóg napastnika Jagielloni.

64'

W drugiej połowie gra Łódzkiego Klubu Sportowego naprawdę może się podobać. Nie ma zbędnego klepania piłki, akcje są szybkie i konkretne.

63'

Bliski zdobycia gola Adam Ratajczyk! Do dobrego dośrodkowania Pirulo doszedł lewoskrzydlowy gospodarzy, który oddał bardzo dobre uderzenie, które o centymetry minęlo prawy słupek Węglarza.

62'

Bardzo mocne, ale równie niecelne uderzenie oddaje Taras Romanczuk.

60'

Następna dobra akcja ŁKS-u z przeniesieniem ciężaru gry. Trąbka z Ratajczykiem rozegrali ładnie dla oka piłkę, która jednak po strzale jednego z zawodników gospodarzy, poszybowała daleko od bramki.

57'

Długim podaniem zaskoczona została obrona Jagielloni, ale Wolski niecelnie główkował z trudnej pozycji.

57'

Bardzo dobra akcja Jagielloni. Skladającemu się do strzału Romanczukowi przeszkodził jednak jego kolega z zespołu, Puljić, czego efektem było niecelne uderzenie.

55'

Zaskakująca zmiana w Jagielloni. Rogrywająćego bardzo dobre spoktanie Makuszewskiego zmienia, Tomas Prikryl.

54'

Znakomita okazja dla gospodarzy! Węglarz niepewnie piąstkuje piłkę, po czym Trąbka dopadł do piłki i oddał mocny strzał, ale z lini bramkowej piłkę wybija Taras Romanczuk.

53'

ŁKS zaczyna dominować. Kolejny rzut rożny dla biało-czerwono-białych.

53'

Ładna akcja Łódzkiego Klubu Sportowego, zakończona rzutem rożnym. Niezła gra z pierwszej piłki ŁKS-u.

52'

Próba szarży Klimczaka, ale ten w bardzo łatwy sposób traci futbolówkę.

50'

Bardzo dobra szansa dla ŁKS-u! Guima oddaje strzał, króry odbija się od zawodnika gości i myli bramkarza Jagielloni. Piłka jednak minimalnie przechodzi obok słupka.

49'

Bardzo dobry pomysł miał Guima, który chciał uruchomić Wróbla prostopadłym podaniem, ale zawiodło wykonanie.

49'

Dużo walki w środku pola. Waleczny Jakub Wróbel zagrywa jednak piłkę ręką.

47'

Dla Pospisila oznacza to, że nie zagra w następnym spotkaniu Jagielloni.

47'

Po faulu na Pirulo, napomnienie od sędziego otrzymuje Martin Pospisil.

46'

Szymon Marciniak nakazuje ropocząć drugą połowę. Piłka w posiadaniu Jagielloni.

Ratajczyk rozpocznie drugą połowę kosztem Domingueza

Wojciech Stawowy postanowił dokonać roszad w przerwie. Do wejścia na boisko szykuje się Adam Ratajczyk

Pierwszą połowę w wykonaniu ŁKS-u można opisać jako typową w wykonaniu łodzian. Mnóstwo podań, bo aż 341, które jednak nie wnoszą nic do gry. Jagiellonia Białystok jest doskonale przygotowana w tym spotkaniu. Drużyna z Podlasia bardzo umiejętnie przesuwa swoje formacje, przez co podopieczni Wojciecha Stawowego nie mają miejsca do posyłania piłek w pobliże pola karnego gości.

45+2'

Pierwsza odsłona gry dobiegła końca. ŁKS przegrywa po pierwszych 45 minutach 0:2 po bramkach Puljicia oraz samobójczym trafieniu Arkadiusza Malarza.

45+1'

Szymon Marciniak dorzuca 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

45'

Dośrodkowanie Pirulo wybite jednak przez Arsenicia.

45'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony pola karnego Jagielloni.

44'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał na bramkę Malarza oddaje Puljić, ale uderzenie było zbyt słabe, żeby zaskoczyć bramkarza ŁKS-u

43'

Żółtą kartką ukarany Dominguez.

43'

Pierwsza od dawna dłuższa wymiana piłki przez gości, którzy zmusili ŁKS do obrony na własnej połowie całym zespołem.

40'

Mecz toczy się w środku pola. ŁKS nie potrafi przebić się przez zasieki Jagielloni. Od czasu do czasu, gospodarze próbują zaskoczyć defensywę Jagielloni długą piłką, ale podania posyłane z głębi pola są niedokładne

38'

Błąd w rozegraniu piłki przez Jagiellonię. PIłkarz gości musiał ratować sytuację po stracie faulem na Jakubie Wróblu. Andrej Kadlec ukarany żółtym kartonikiem.

37'

Kolejna skuteczna interwencja Sobocińskiego, który znów przerywa groźną akcję gości

35'

Groźnie było w polu karnym gospodarzy, ale strzał Makuszewskiego został zablokowany.

35'

Jan Sobociński bardzo dobrze przerywa kontreę Jagielloni i wybija wślizgiem piłkę na aut.

34'

Ładnie wymienili podania między sobą gospodarze, ale blisko nich cały czas zawodnicy Jagielloni. Rzut rożny dla ŁKS-u.

32'

Klimczak zdecydował się na dośrodkowanie na głowę kolegi, ale strzał był daleki od doskonałości.

31'

Urazu po starciu przy lini końcowej nabawił się Guima, ale podniósł się już i gra została wznowiona

29'

Gospodarze znaleźli się w piekielnie trudnej sytuacji. Plan Jagielloni na razie okazuje się być bardzo skuteczny. Oddali pole do gry ŁKS-owi, który nie wie co zrobić z piłką.

27'

Drugi gol dla Jagielloni! Makuszewski zszedł z prawej strony i uderzył w długi róg. Piłka odbiła się najpierw od słupka, a następnie od pleców Arkadiusza Malarza, któremu zostanie zapisany gol samobójczy.

26'

Obraz gry wciąż się nie zmienia. ŁKS wymienia mnóstwo podań, którymi jednak nie zyskują terenu pod bramką Jagielloni.

23'

Jakov Puljić uderza jednak prosto w mur.

22'

Goście mają ustawioną piłkę tuż przed szesnastką Arkadiusza Malarza.

21'

Bardzo głupia strata Srnicia w środku pola, który sprokurował groźną kontre Jagielloni. Serb ratował się faulem, za który otrzymał żółty kartonik.

20'

Piłkarze ŁKS-u wymieniają dużą liczbę podań, ale nie przekłada się to na sytuację pod bramką rywala.

19'

ŁKS w dalszym ciągu dlugo utrzymuje się w posiadaniu piłki. Jagiellonia na razie wyczekuje na błąd rywali i okazję do kontraataku.

17'

Dobre uderzenie Pirulo z rzutu wolnego, ale okazało się minimalnie niecelne.

16'

Znakomita okazja maluje się przed ŁKS-em. Pirulo faulowany przed polem karnym. Łodzianie mają dogodną szansę na wyrównanie.

15'

Jagiellonia wybija dośrodkowanie ŁKS-u na rzut rożny, z którego nic jednak nie wyniknęło.

14'

Żółta kartka dla Mystkowskiego po ostrym faulu na Macieju Wolskim.

13'

Na boisku o wiele lepiej prezentuje się drużyna ŁKS-u, ale łodzianie zostawili zbyt dużo miejsca po swojej udanej akcji zakończonej celnym strzałem, co wykorzystała bezwzględnia Jagiellonia.

12'

BRAMKA dla Jagielloni! Puljić wpisuje się na listę strzelców!

11'

Świetna akcja ŁKS-u. Łodzianie bardzo dobrze rozegrali piłkę od tyłu i zakończyki to celnym strzałem.

10'

Kolejna dobra wrzutka z bocznego sektora boiska w wykonaniu gospodarzy, ale tym razem Wróbel fauluje obrońcę.

8'

Pierwsza sytuacja dla Łódzkiego Klubu Sportowego. Minimalnie niedokładną wrzutką popisał się Pirulo. Jakub Wróbel był bardzo bliski przecięcia dośrodkowania kolegi.

7'

ŁKS zaczyna dłużej trzymać piłkę, ale nie przekłada się to na zagrożenie po bramką Jagielloni.

6'

Po stracie Srnicia w środku pola, zawodnik ŁKS-u fauluje w środku pola, naprawiając błąd kolegi.

5'

W grze obu zespołów dominuje przypadek. Żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy.

4'

Na razie ŁKS nie potrafi na dłużej utrzymać piłki w posiadaniu.

2'

Piłkarz Jagielloni dochodzi do pozycji strzeleckiej, ale pudłuje.

2'

Jagiellonia zaczęła bardzo agresywnie, co się opłaciło. Przyjezdni wysoko odberali piłkę i wyprowadzili szybki atak, po którym wywalczyli rzut rożny.

1'

Zaczynamy! Przy piłce ŁKS.

W porównaniu do ostatniego spotkania, oprócz Sekulskiego, miejsca w wyjściowej jedenastce nie utrzymał Adam Ratajczyk. W jego miejsce wskakuje Antonio Dominguez.

Atak Łódzkiego Klubu Sportowego poprawdzi dzisiaj 27-letni Jakub Wróbel. Trener postanowił zastąpić Łukasza Sekulskiego, który rozpoczynał poprzednie spotkania w wyjsciowej jedenastce.

Łodzianie będą starali się dzisiaj wygrać pierwszy mecz pod wodzą Wojciecha Stawowego, który zastąpił na stanowisku Kazimierza Moskala. ŁKS rozgrał z nowym szkoleniowcem do tej pory dwa spotkania. Pierwsze z nich przegrali z Górnikiem Zabrze 0:1, drugie zremisowali 1:1 z Rakowem Częstochowa.

W składzie gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Macieja Dąbrowskiego, który pauzuje za kartki. Obok Carlosa Morosa Gracii na środku obrony zobaczymy Jana Sobocińsiego.

Podopieczni Wojciecha Stawowego, jeśli myślą jeszcze o utrzymaniu, muszą dzisiaj zapunktować w starciu z przyjezdnymi. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem w Łodzi gości dziś Jagiellonia Białystok