ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (NA ŻYWO/LIVE 14.07.2020)

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (NA ŻYWO/LIVE 14.07.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na ostatnie domowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego w ekstraklasie. Łodzianie o 20:30 podejmą Raków Częstochowa.

Łódzki Klub Sportowy po bardzo dobrym spotkaniu zanotował pierwsze zwycięstwo pod wodzą Wojciecha Stawowego. Po pierwszej połowie ełkaesiacy przegrywali 1:2, ale po zmianie stron Samuel Corral dwoma bramkami dał upragnione 3 punkty ŁKS-owi, który godnie pożegnał się z kibicami w osatnim meczu ekstraklasy przy al. Unii Lubelskiej 2.

93+3'

Koniec spotkania! W pełni zasłużone zwycięstwo ŁKS-u stało się faktem!

92+2'

Żółta kartka dla Tijanicia po faulu na Pirulo.

92+2'

Nieładne wejście Corrala. Faul Hiszpana.

90+1'

Sędzia dorzuca 2 minuty.

90'

Dominguez chwilę po wejściu został sfaulowany. Stały fragment gry dla ŁKS-u.

89'

Drago Srnić został zdjęty, a w bój trener Stawowy puścił Domingueza.

89'

Ucierpiał Adam Ratajczyk.

88'

Ostatnia zmiana w szeregach gości. Patryk Kun kończy udział w tym spotkaniu, a zastępuje go Jarosław Jach.

87'

Bardzo dobrze przeczytał grę Rozwandowicz, który pomknał z piłką przez całe boisko i zakończył akcję groźnym strzałem.

86'

Na lewą nogę ze skrzydła zszedł Pirulo, ale uderzył zbyt lekko.

86'

ŁKS skutecznie się broni i rozpoczyna kontratak.

85'

Podopieczni Marka Papszuna będą wykonywać rzut rożny.

85'

Corral świetnie powalczył w środku boiska o piłkę, odebrał ją i rozpoczął akcję ofensywną swojego zespołu. Nic z niej jednak nie wyniknęło, ale brawa dla napastnika ŁKS-u za pracowitość na boisku.

83'

Żółtym kartonikiem upomniany został również Przemysław Oziębała.

83'

Kapitan ŁKS-u, Maciej Dąbrowski stanął w obronie kolegi z zespołu, ale żółtą kartkę ogląda Dario Srnić za dyskusje.

83'

Zawodnicy obydwu drużyn starli się na środku boiska po niepotrzebnym faulu na Srniciu.

81'

Trener Stawowy nie przeprowadził na razie żadnej zmiany. Szkoleniowiec jest chyba zadowolony z gry swoich podopiecznych.

80'

Igor Sapała uderza jednak prosto w mur. Nie ma zagrożenia bramki ŁKS-u.

79'

Przewinienie Macieja Dąbrowskiego. Raków ma teraz rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

77'

Wysoko zawieszona piłka, zgrywa ją Sapała, ale Tijanić wysoko nad poprzeczką posyła futbolówkę.

76'

Groźna akcja Rakowa, ale wyjaśnia sytuację Carlos Moros Gracia, który przecina płaskie dośrodkowanie z lewej flanki.

75'

Druga zmiana w zespole gości. Ben Lederman w miejsce Petera Schwarza.

75'

Srnić znów jednak psuje dośrodkowanie.

74'

Łódzki Klub Sportowy będzie wykonywał rzut wolny.

74'

Pirulo faulowany, a żółtą kartkę zarobił Bartl.

73'

Posiadanie piłki: 62%-38% na korzyść gospodarzy.

71'

Świetnie wyszli z piłką ełkaesiacy. Bardzo dobre zagranie Pirulo do innego z Hiszpanów, a Corralowi z dość ostrego kąta pokonuje Michała Gliwę. Brawo ŁKS.

71'

Kapitalna kontra ŁKS-u! Corral na 3:2!

70'

Źle jednak zagrywa Petr Schwarz.

70'

Dobrze tym razem ustawiony Gracia. Zła wiadomość jest taka, że Raków będzie wykonywał rzut rożny.

69'

Gościmy teraz pod polem karnym ŁKS-u. Do dalekiego wrzutu z autu szykuje się Schwarz.

68'

Wpadł w pole karne Pirulo, ale poradził z nim sobie obrońca Rakowa.

68'

Faulowany teraz Przemysław Oziębała. Sporo brzydkiej gry teraz oglądamy na boisku.

67'

Schwarz nadepnął rywala, a ełkaesiacy domagali się drugiej żółtej kartki dla pomocnika Rakowa. Petr Schwarz nie miał jednak złych intencji i sędzia oszczędził zawodnika z Częstochowy.

65'

ŁKS na razie kontroluje grę. Łodzianie długo rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

63'

Zmiana w drużynie gości. Felicio Brown Forbes zmieniony przez Sebastiana Musiolika.

61'

Świetnie Srnić uwolnił się spod opieki rywala i oddał kolejny soczysty strzał z dystansu, z którym problemy miał Gliwa.

60'

Klimczak składał się do strzału w polu karnym ale w ostatniej chwili doskoczył do piłki Daniel Bartl i zażegnał niebezpieczeństwo.

60'

Godzina gry za nami. ŁKS rozgrywa dobre spotkanie, dlatego, żal tych dwóch bramek samobójczyk z pierwszej odsłony.

59'

Tym razem Kościelny dobrze pilnowany przez Gracie.

59'

Petr Schwarz szykuje się do dośrodkowania z rzutu rożnego.

59'

Teraz goście budują atak pozycyjny.

58'

Raków na razie nie zagroził bramce gospodarzy w drugiej części gry.

57'

Srnić jednak zepsuł dośrodkowanie.

57'

Rzut wolny dla łodzian z lewej strony boiska.

55'

Blisko był Corral drugiej bramki, ale został uprzedzony przez przecwinika! Piłka zaczyna szukać napastnika ŁKS-u.

51'

Świetnie zagrał piłkę Pirulo. Piękna asysta. Hiszpan posłał piłkę między obrońcami, a bramkarzem, a Corralowi nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki.

51'

BRAMKA DLA ŁKS-U! Corral strzelcem bramki! 2:2.

49'

Dobre, silne uderzenie Srnicia i z problemami uderzenie Serba broni Gliwa.

48'

Faul Macieja Dąbrowskiego. Stoepr ŁKS-u upiera się, że trafił w piłikę, ale oprócz tego zagarnął jeszce nogi rywala.

47'

Łodzianie muszą gonić wynik, jeśli chcą godnie pożegnać się z łódzką publicznością.

46'

ŁKS zaczął drugą połowę.

Łódzki Klub Sportowy strzelił w pierwszej połowie 3 bramki, ale niestety dwukrotnie trafiał do własnej siatki. Rycerze Wiosny karygodnie bronią przy stałych fragmentach gry. W ostatnim meczu w Bełchatowie między tymi drużynami, praktycznie każda wrzutka ze stojącej piłki to wielkie zagrożenie w polu karnym ŁKS-u. Drużyna zupełnie nie wyciągnęła wniosków z tamtego meczu. Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Rakowa, drugi zdominowany przez ŁKS, a ostatanie 15 minut to bardziej wyrównana gra ze wskazaniem na Raków, który robi co chce przy stałych fragmentach w polu karnym biało-czerwono-białych.

45+3'

Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą odsłonę tego spotkania.

45+2'

Świetnie rozegrany rzut rożny ŁKS-u i znakomita okazja dla Corrala, który nie trafił jednak głową!

45'

Arbiter dorzuca 3 minuty.

44'

Kolejny rzut rożny i kolejny strzał piłkarza Rakowa. ŁKS bardzo źle się zachowuje przy stałych fragmentach gry Rakowa. Zawodnik gości na szczęście dla gospodarzy chybił.

43'

Wielka szkoda, bo Łódzki Klub Sportowy naprawdę rozgrywa dobre spotkanie. Głupi faul przed polem karnym, stały fragment, wrzutka i znów pogubiona defensywa ŁKS-u, co przynosi bramkę dla rywali w końcówcę pierwszej połowy.

42'

Bramka uznana. 2:1 dla Rakowa. Autorem samobója tym razem Maciej Wolski.

40'

Szymon Marciniak na VARze analizuje jeszcze potencjalnego spalonego Browna Forbesa.

39'

Demony wracają. Końcówka pierwszej połowy, stały fragment gry i gol z niczego dla przeciwników. Znów gol samobójczy.

39'

BRAMKA DLA RAKOWA CZĘSTOCHOWA! 2:1!

38'

Rzut wolny dla gości blisko pola karnego ŁKS-u.

37'

Trzeci kwadrans, jak na razie najabrdziej wyrównany. Pierwsze 15 minut zdecydowanie dla Rakowa, drugi kwadrans zdominowany przez ŁKS, a teraz siły się wyrównały. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

35'

Bardzo brzydki faul Corrala. Hiszpan zostaje ukarany żółtą kartką.

33'

Trener Stawowy ma prawo być zły na swojego defensora. ŁKS kontroluje przebieg gry, wydaje mu się, że nic mu nie grozi i wtedy katastrofalny błąd popełnia Moros Gracia, a sam na sam z Malarzem wychodzi Brown Forbes. Na szczęście czujne oko miał tutaj arbiter spotkania.

32'

Sędzia nie uznaje jednak bramki, bo Tomasz Kwiatkowski dostrzegł zagranie reką napatnika Rakowa.

32'

Piłka w siatce ŁKS-u!

31'

Sam na sam wyszedł Pirulo, ale był na pozycji spalonej. Sędzia przerywa grę i przyznaję futbolówkę graczom przyjezdnym.

29'

Centra Pirulo, ale wybita przez obrońców Rakowa. Piłka trafiła do Trąbki, a pomocnik ŁKS-u po raz trzeci w tym meczu próbował swoich sił z dystansu. Znów jednak piłka poleciała nad poprzeczką.

29'

Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

28'

Pierwszy raz od momentu strzelania bramki przez ŁKS, piłkarze gości wymienili kilka podań na połowie ŁKS-u, ale Rycerze Wiosny przejęli już futbolówkę zaczynają kolejny atak.

27'

Piłka w rękach Michała Gliwy. Raków ma jednak olbrzymi problem z wyjściem z piłką z własnej połowy.

26'

Silny strzał Srnicia w polu karnym Rakowa, ale rzucił mu się pod nogi Igor Sapała i zablokował uderzenie ełkaesiaka.

25'

Bardzo dobre minuty ma za sobą Łódzki Klub Sportowy. Od momenut straty bramki samobójczej, łodzianie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

24'

Drugi raz z dystansu próbował Trąbka. Równie mocno, ale tym razem, jednak niecelnie strzelił pomocnik ŁKS-u.

23'

Dośrodkowanie Pirulo wybite przez obrońców z Częstochowy.

22'

Ratajczyk w narożniku na połowie gości, założył tunel mówiąc żargonem piłkarskim Mikołajewskiemu, a ten faulował młodzieżowca ŁKS-u. Rzut wolny dla gospodarzy.

21'

Bardzo złe podanie Pirulo, które zapoczątkowało kontre Rakowa, ale tym razem dobrze zareagowała defensywa Rycerzy Wiosny.

19'

Bardzo mocne uderzenie z rzutu wolnego Dąbrowskiego, ale piłka zatrzymała się na jednym z zawodników gości.

19'

Ta bramka Trąbki dała wyraźnie energii graczom z Łodzi.

18'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Petr Schwarz za pociągnięcie Ratajczyka, który uciekał pomocnikowi Rakowa.

17'

Gol dla Rakowa został ostatecznie zapisany jako samobójcze trafienie Corrala.

16'

Niesamowicie huknął z dystansu Michał Trąbka. Był to pierwszy celny strzał łodzian, a drugi ogólnie w wykananiu podopiecznych Wojciecha Stawowego. Piękny gol Trąbki.

16'

GOOOL DLA ŁKS-U!

13'

ŁKS nie wyciąga żadnych wniosków. Znów stały fragment gry dla Rakowa, wrzutka i tym razem Oziębała nie zamrnował sytuacji i przy udziale obrońcy ŁKS-u pakuje piłkę do siatki łodzian. Prawdopodobnie będzie to gol samobójczy.

13'

BRAMKA DLA RAKOWA! Tak się to musiało skończyć!

12'

Przewinienie Michała Trąbki. Raków Częstochowa ma stały fragment w okolicy 30 metra przed bramką Malarza.

10'

Znów niepilnowany jeden ze środkowych obrońców Rakowa, Tym razem do piłki doszedł Niewulis, ale wyraźnie przestrzelił.

10'

Przy każdej wrzutce bardzo kotłuje się w polu karnym łodzian. Tym razem pusty przelot zaliczył Malarz, ale naprawił swój błąd i wybił piłkę na kolejny rzut rożny.

9'

Znów próba strzału zawodników z Częstochowy. Zablokowany jednak Forbes.

8'

Kościelny był kompletenie niepilnowany przy tym stałym fragmencie w polu karnym ŁKS-u.

8'

Kapitalna interwencja Malarza po strzale Kościelnego!

7'

Mamy rzut rożny dla przyjezdnych.

6'

Po tych dwóch groźnych sytuacjach, który stworzył sobie Raków, goście oddali pole gry łodzianom, którzy próbują konstruować akcję w ataku pozycyjnym.

5'

Na rzecz Corrala stracił piłkę na własnej połowie Patryk Kun, ale Hiszpan uderzył bardzo niecelnie.

3'

ŁKS tak naprawdę, nie zdążył dotknąć piłiki, a już dwukrotnie zrobiło się gorąco od bramką gospodarzy.

2'

Kolejna dobra okazja dla Rakowa. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska blisko wpakowania futbolówki do bramki był ponownie Bartl.

2'

Daniel Bartl utrzymał się przy piłce przed bramką ŁKS-u i fantastycznie złożył się do strzału z dystansu. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Arkadiusza Malarza!

1'

Zaczynamy! Przy piłce goście.

Za chwilę sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpocznie ostatni domowy mecz ŁKS-u w ekstraklasie.

Raków na mecz z ŁKS-em wychodzi bardzo ofensywnym ustawieniem 3-4-3. Atak gości poprowadzi Forbes, a wspierać go będzie z lewej strony Tijanić i z prawej Oziębała.

Michał Trąbka zagra dzisiaj w podstawowej jedenastce kosztem Guimy, którego nie ma nawet na ławce rezerwowych.

Kibice z pewnością są ciekawi, czy po przełamaniu Corrala i Sekulskiego w ostatnim meczu z Arką, napastnicy ŁKS-u strzelą następne bramki. Wieksze szanse ma Corral, który wychodzi dzisiaj w podstawowym składzie na mecz z Rakowem.

Za 20 minut pierwszy gwizdek ostatniego domowego spotkania ełkaesiaków w tym sezonie. W ekstraklasie będzie to ostatnie spotkanie przy al. Unii przynajmniej na rok.

Trener Wojciech Stawowy nie będzie miał do dyspozycji Łukasza Piątka, który w poniedziałek oficjalnie pożegnał się z łódzkim klubem.

W naszym panelu znajdziecie już składy w jakich do meczu przystąpią obie drużyny.

Łódzki Klub Sportowy lubi grać z Rakowem Częstochowa. Wliczając w to poprzedni sezon, ŁKS dwukrotnie zremisował na wyjeździe z drużyną Marka Papuszna 1:1 i dwukrotnie wychodził zwycięsko na własnym boisku wynikiem 2:0. Jak będzie dzisiaj? Raków przegrał ostatnie dwa spotkania z Zagłębiem Lubin 1:2 i Górnikiem Zabrze 1:4. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu, którą znajdziecie pod tym linkiem.