ŁKS Łódź przygotowania zaczyna od wygranej!

Sport Łódzki Klub Sportowy już w pierwszym sparingu przed rundą wiosenną zdołał zaprezentować się z dobrej strony i pokonać swojego przeciwnika. Podopieczni Kibu Vicuñy wygrali z Motorem Lublin.

ŁKS Łódź udanie rozpoczyna sparingowe granie w 2022 roku

W meczach kontrolnych to nie o wynik chodzi, ale gdy ten jest dobry, zawsze poprawia nastroje kibiców. Tak też było tym razem, kiedy Ełkaesiacy w pierwszym meczu w 2022 roku pokonali w Łodzi gości z Lublina 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Stipe Jurić i Ricardinho.

To jednak lublinianie niespodziewanie objęli prowadzenie. W 18. minucie golem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Filip Wójcik, który wykorzystał dezorganizację w szykach obronnych łódzkiej drużyny. To napędziło nieco podopiecznych Marka Saganowskiego, którzy raz po raz starali się zagrażać ŁKS-owi. Tuż przed przerwą wyrównać mógł Pirulo, ale Hiszpan trafił jedynie w poprzeczkę.

Druga część gry nie zaczęła się wcale lepiej, bowiem czerwony kartonik po swoim nieroztropnym zachowaniu ujrzał Adam Marciniak. Obie drużyny ustaliły jednak, że Marciniak wróci na boisko, gdyż jest to tylko sparing. Podobna sytuacja miała miejsce w pierwszym meczu kontrolnym Widzewa, kiedy kartkę tego samego koloru zobaczył Marek Hanousek.

Czas upływał, a ŁKS nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę gości. Próbował Stipe Jurić, którego próba w 76. minucie spaliła jeszcze na panewce, ale trzy minuty później Bośniak nie zmarnował świetnego podania od Adriana Klimczaka i dogranie od lewego obrońcy zamienił na wyrównującego gola.

Napastnik z Bałkanów miał niemały udział także w drugim golu dla biało-czerwono-białych. Jurić ambitnie powalczył o futbolówkę i przytomnie dograł do podłączającego się do akcji Ricardinho. Brazylijczyk nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki i zapewnieniem swojej drużynie zwycięstwa w pierwszym sparingu w 2022 roku.

Był to pierwszy i ostatni sparing ŁKS-u przed wylotem do Side. Drużyna prowadzona Kibu Vicuñy wyruszy do Turcji w najbliższy piątek 28 stycznia.

ŁKS Łódź 2:1 Motor Lublin

0:1 - Filip Wójcik 18’

1:1 - Stipe Jurić 79’

2:1 - Ricardinho 87’

ŁKS: Arndt (46, Kozioł) – Bąkowicz (46, Wszołek), Dąbrowski (31, Monsalve, 61, Lorenc), Koprowski (46, Marciniak), Szeliga (46, Klimczak), Kuźma (31, Tosik, 61, Rozwandowicz), Moreno (31, Pirulo, 61, Janczukowicz), Dominguez (46, Kowalczyk), Nowacki (46, Ricardinho), Gryszkiewicz (46, Wolski), Corral (31, Radaszkiewicz, 61, Jurić)