ŁKS Łódź trafia z nieba do piekła. Łodzianie dają sobie wyszarpać zwycięstwo na stadionie im. Władysława Króla [Zdjęcia]

Sport Łódzki Klub Sportowy przystępował do pojedynku z GKS-em Jastrzębie jako zdecydowany faworyt. Do pewngo momentu wszystko przebiegało zgodnie z planem. ŁKS prowadził na stadionie im. Władysława Króla 2:0 i myślami był już chyba przy sobotnim starciu z Koroną Kielce. To ich zgubiło, bowiem goście za sprawą trafień Ferugi i Witkowskiego wywieźli z Łodzi cenny punkt.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie. Jak padały gole?

1:0 (13’) - Michał Trąbka bardzo przytomnie zagrał do Stipe Juricia, a Bośniak efektownie głową przerzuca piłkę nad Mikołajem Reclafem i wyprowadza ŁKS na prowadzenie.

2:0 (52’) - Pirulo ze środka boiska spokojnie prowdził piłkę coraz bliżej bramki GKS-u, a goście nie potrafili go zatrzymać i przy bardzo biernej postawie rywali, Hiszpan zszedł w końcu na lewą nogę i na wysokości szesnastego metra huknął w stronę Mikołaja Reclafa, a ŁKS prowadził już 2:0.

2:1 (66’) - Po dośrodkowaniu z głębi pola pojedynek powietrzny na skraju pola karnego wygrał Bojdys, który zgrał piłkę głową do rezerwowego Ferugi. Ten nie zastanawiając się ani chwili idealnie przymierzył z powietrza i w efektownym stylu pokonał Dawida Arndta.

2:2 (82’) - Piłkę na własnej połowie stracił Adrian Klimczak, który goniąc swojego rywala sprokurował rzut karny. Kibice ŁKS-u mieli nadzieję, że VAR im jeszcze pomoże, ale tak się nie stało. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Dawid Witkowski i bardzo spokojnie doprowadził do remisu.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie. Pozostałe okazje

3’ - Goście zaczęli z impetem, ale piłka po strzale Rumina trafiła golkipera ŁKS-u i odbiła się od poprzeczki

8’ - Łódzki Klub Sportowy mógł już przegrywać, ale na szczęście dla fanów klubu z al. Unii, strzelec gola, Łukasz Gajda dał się złapać na spalonym.

19’ - Daniel Rumin wyszedł sam na sam z Dawidem Arndtem, ale zawodnik gości próbując lobować bramkarza ŁKS-u, przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. Kolejne ostrzeżenie dla łódzkiej defensywy.

28’ - Javi Moreno dobrze znalazł Stipe Juricia, ale tym razem Bośniak przegrał pojedynek z Mikołajem Reclafem. Łódzcy fani mają czego żałować, bo ich ulubieńcy mogli prowadzić już dwoma bramkami.

30’ - Znów Stipe Jurić w roli głównej, ale Bośniak wciąż czeka na swojego drugiego gola w tym meczu. Tym razem napastnik z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki.

36’ - Szczęścia w pierwszej połowie próbował jeszcze Adrian Klimczak, ale strzał lewego obrońcy ŁKS-u nie trafił w światło bramki.

Polecamy: Bieg Ulicą Piotrkowską wraca po pandemii. Zostały ostatnie miejsca
61’ - Michał Trąbka ruszył lewą stroną, podał prostopadel do Klimczaka, a ten znalazł w polu karnym Rygaarda. Duńczyk przyjął futbolówkę i oddał strzał w długi róg brami, ale piłka odbiła się od któregoś z rywali i wyszła poza linię końcową

65’ - Kapitalnie zachował się teraz Bartosz Szeliga. Szymon Zalewski uderzył z dystansu, a piłka po odbiciu od jednego z Ełkaesiaków zmierzała pod nogi napastnika GKS-u, który miałby pustą bramkę. W ostatniej chwili zdjął mu ją z nogi jednak Bartosz Szeliga.

74’ - Na bramkę połakomił się tym razem Jakub Tosik. Moreno zagrał do Trąbki, a ten odegrał szybko do Tosika. Doświadczony zawodnik poprawił sobie piłkę i uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka minęła jednak bramkę Mikołaja Reclafa.

86’ - Mocno zagotowało się teraz w szesnastce GKS-u Jastrzębie. Kilku Ełkaesiaków szukało miejsca do oddania strzału, ale ostatecznie żadnemu nie udało się umieścić piłki w siatce.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie. Bohater meczu

ŁKS Łódź nie zdobył kompletu punktów, ale z dobrej strony pokazywał się dzisiaj Pirulo. Hiszpan dawał dzisiaj przebłyski piłkarza, którego fani chcieliby oglądać w każdym meczu. W pierwszej połowie był jednym z tych, który ciągnął grę Ełkaesiaków, a w drugiej zaprezentował swoje firmowe zagranie, czyli prowadzenie piłki między bezradnymi rywalami i precyzyjny strzał z lewej nogi.