ŁKS Łódź w beznadziejnym stylu traci punkty z grającym w osłabieniu GKS-em 1962 Jastrzębie [ZDJĘCIA]

Sport Podopieczni Ireneusza Mamrota sami rzucają sobie kłody pod nogi. Tym razem ŁKS Łódź nie pokonał grającego od 23. minuty w osłabienu GKS-u Jastrzębie. Ełkaesiacy sprokurwali w końcówce meczu dwa rzuty karne, a jednego z nich na bramkę w doliczonym czasie gry zamienił Daniel Rumin. Wcześniej świetną intwerwencją popisał się Dawid Arndt.

ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie. Jak padały gole?

1:0 (12’) - Faulowany w polu karnym został Maksymilian Rozwandowicz. Do rzutu karnego podszedł Antonio Domínguez i bardzo pewnie pokonał golkipera gości. Dobry początek Łódzkiego Klubu Sportowego.

1:1 (90+1’) - W doliczonym czasie gry GKS otrzymał kolejny rzut karny za faul Macieja Dąbrowskiego. Do piłki znów podszedł Daniel Rumin, ale tym razem Dawid Arndt nie zdołał pomóc swojej drużynie.

ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie. Pozostałe okazje

14’ - Ełkaesiacy ładnie wymienili piłkę w środkowej strefie, a futbolówka trafiła ostatecznie do Pirulo, który próbował zaskoczyć bramkarza z ostrego kąta. Hiszpanowi udało się jednak wywalczyć tylko rzut rożny, po którym zresztą znowu ten sam zawodnik oddawał groźne uderzenie zza pola karnego. Tym razem bez udziału bramkarza piłka opuściła pole gry.

20’ - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo bliski umieszczenia piłki w pustej bramce był jeden z Ełkaesiaków, ale nie sięgnął on futbolówki, która ostatecznie minęła całe pole karne.

23’ - Od tej minuty ŁKS grał z przewagą jednego zawodnika po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Michał Bojdys.

24’ - Pirulo świetnie uderzał z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Sytuacje chciał kończyć jeszcze jeden z jego kolegów, ale nie udało się piłkarzowi gospodarzy dobrze uderzyć wysoko zawieszonej futbolówki.

36’ - Dobrze w pole karne wbiegł Tomasz Nawotka, który swoim ruchem stworzył sobie miejsce do oddania strzału, ale mimo wszystko pozycja nie należała do najłatwiejszych, a uderzenie Nawotki poszybowało nad poprzeczką.

41’ - Szybką akcją przeprowadzili do spółki Pirulo i Ricardinho. Hiszpan podawał do wbiegającego w szesnastkę rywali Brazylijczyka, a ten zewnętrzną częścią stopy starał się umieścić piłkę w siatce. Golkiper GKS-u był jednak dobrze ustawiony i bez większych problemów poradził sobie z próbą Ricardinho.

43’ - Pierwszy raz mogły zabić mocniej serce sympatykom ŁKS-u, kiedy po dośrodkowaniu z prawej flanki do strzału głową doszedł Kryspin Szcześniak. Uderzenie stopera GKS-u minęło nieznacznie prawy słupek bramki Dawida Arndta.

Polecamy: ŁKS Łódź gotowy na przyjęcie kibiców przy al. Unii Lubelskiej 2!
47’ - Trójkową akcję zagrali Antonio Domínguez, Pirulo i Ricardinho. Pierwszy podawał do popularnego „Rico”, ten z pierwszej piłki odegrał do Pirulo, ale Hiszpan został zablokowany w polu karnym przez obrońców z Jastrzębia. Całość wyglądała jednak obiecująco.

50’ - Mocne i precyzyjne uderzenie ze strony Antonio Domíngueza, ale Grzegorz Drazik wyciągnął się jak struna i zatrzymał strzał hiszpańskiego pomocnika ŁKS-u.

56’ - Ełkaesiacy kontynuowali ostrzeliwanie bramki Drazika. W tym przypadku zza szesnastki próbował Rozwandowicz, ale uderzenie przeleciało nad poprzeczką.

58’ - Kapitalną kontrę wyprowadził Nawotka, który posłał prostopadłą piłkę do Trąbki. Ten podcinką dograł idealnie do Ricardinho, a Brazylijczyk wycofał z pierwszej piłki do Antonio Domíngueza. Hiszpan także bez przyjęcia uderzał z 6. metra, ale piłka nie wpadła do siatki. Domínguez domagał się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z obrońców GKS-u, ale gwizdek arbitra milczał.

64’ - Potężnym uderzenie autorstwa Michała Trąbki z trudem nad poprzeczką przeniósł Grzegorz Drazik. Oblężenie bramki gości trwało w najlepsze.

75’ - Pirulo przytomnie zagrał do obiegającego go Wolskiego, a ten wycofał piłkę na 10. metr do Antonio Domíngueza. Hiszpan nie zdołał jednak przyjąć odpowiednio mocnego zagrania od prawego obrońcy.

78’ - Potężnie z woleja uderzył Adam Marciniak, ale wychowanek klubu z al. Unii trafił tylko w boczną siatkę.

85’ - Adam Marciniak faulował w polu karnym zawodnika gości. Sędzia musiał wskazać na wapno. Do rzutu karnego podszedł Daniel Rumin, ale Dawid Arndt fantastycznie spisał się na linii i obronił rzut karny.

89’ - W polu karnym rywali znalazł się Adrian Klimczak, który już składał się do strzału, który miał dać spokój w końcówce spotkania, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez rywali.

ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie. Bohater meczu

Nie może być innej decyzji niż wskazanie w tym akapicie na Dawida Arndta. Młody bramkarz wskoczył dziś między słupki kosztem Arkadiusza Malarza i w 85. minucie wydawało się, że uratował 3 punkty dla ŁKS-u. Arndt świetnie wyczuł intencje Daniela Rumina, który strzelał z 11. metrów. Chwilę później podyktowany został kolejny rzut karny, którego bramkarz ŁKS-u nie zdołał już obronić, ale punkt przy al. Unii został właśnie dzięki niemu.