ŁKS Łódź wysoko przegrywa w drugim meczu kontrolnym przed wyjazdem z Woli Chorzelowskiej - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego po wygranym meczu ze Stalą Mielec, przystępowali dzisiaj 7 lipca do drugiego sparingu na obozie w Woli Chorzelowskiej. Ełkaesiacy tym razem jednak wysoko przegrali z występującą w 2. lidze, Stalą Rzeszów.

ŁKS Łódź przystąpił do drugiego sparingu w Woli Chorzelowskiej

3 lipca łodzianie rozegrali pierwszy mecz kontrolny w trakcie przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1 Ligi. ŁKS pokonał wówczas Stal Mielec 2:0 po golach Javiego Moreno i Piotra Janczukowicza. W środę, 8 lipca podopieczni Kibu Vicuñy rozegrali drugi sparing z inną Stalą, tym razem tą z 2. ligi, Stalą Rzeszów.

Podobnie jak w przypadku pierwszego meczu, hiszpański trener postanowił wystawić dwie zupełnie inne drużyny na mecz ze Stalą Rzeszów.  Na pierwszą połowę wybiegli m.in. Mateusz Bąkowicz, Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti i nowy napastnik, Stipe Jurić.

Bardzo szybko do głosu doszli zawodnicy z Podkarpacia. Stal prowadziła z ŁKS-em już po trzech minutach. Wtedy strzałem z dystansu Dawida Arndta pokonał Patryk Małecki. Do przerwy rzeszowianie prowadzili nawet 2:0, bo w 21. minucie uderzeniem z rzutu wolnego dał o sobie znać Piotr Głowacki.

Na drugą połowię Kibu Vicuña desygnował zupełnie inny skład. Z piłkarzy, którzy rywalizowali w pierwszych 45 minutach, na drugą odsłonę wybiegł jedynie Stipe Jurić. To właśnie Bośniak zaraz po przerwie wykorzystał błąd rywali i umieścił futbolówkę w siatce rywali dając tym samym ŁKS-owi gola kontaktowego.

Mimo wielu prób, Ełkaesiacy nie potrafili zdobyć kolejnego gola. Zrobiła to z kolei Stal Rzeszów. Piłkarze prowadzeni przez Daniela Myśliwca przed końcem spotkania dwukrotnie pokonali Marka Kozioła za sprawą dubletu Rafała Maciejewskiego.

ŁKS będzie kontynuował przygotowania w Łodzi

Drugi sparing Łódzkiego Klubu Sportowego zakończył się porażką łodzian 1:4. Do wyniku tego spotkania nie należy jednak przywiązywać zbyt dużej wagi, gdyż nie jest on najważniejszym elementem meczów sparingów.

W piątek 9 lipca drużyna biało-czerwono-białych wróci do Łodzi, gdzie będzie kontynuowała przygotowania do startu sezonu ligowego, który zbliża się coraz szybciej.

ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1:4
0:1 - Patryk Małecki 3'
0:2 - Piotr Głowacki 21'
1:2 - Stipe Jurić 47'
1:3 - Rafał Maciejewski 80'
1:4 - Rafał Maciejewksi 86'

ŁKS 1. połowa: Arndt - Bąkowicz, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Tosik, Pirulo, Dominguez, Trąbka, Ibe-Torti - Jurić

ŁKS 2. połowa: Kozioł - Szeliga, Rozwandowicz, Marciniak, Koprowski - Kuźma, Moreno, Rygaard, Gryszkiewicz, Ricardinho - Jurić (Wolski 65')