ŁKS Łódź wysoko przegrywa w ostatnim sparingu przed powrotem do kraju

ŁKS Łódź wysoko przegrywa w ostatnim sparingu przed powrotem do kraju - Zdjęcie główne

Sport Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego bardzo wysoko przegrali w ostatnim meczu tureckiego zgrupowania. Podopieczni Wojciecha Stawowego ulegli aż 0:5 występującemu na drugim poziomie rozgrywkowym w Rosji zespołowi Bałtika Kalinigrad. Aż cztery bramki łodzianie stracili w drugich 45 minutach.

Rycerze Wiosny meczem z klubem, w którym występuje były Ełkaesiak, Mladen Kašćelan, kończyli przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy ŁKS-u ostatniego sprawdzianu przed pucharowym meczem z Legią Warszawa nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Łodzianie przegrali w tureckim Belek z Bałtiką Kaliningrad aż 0:5.

Łodzianie wypunktowani przez rosyjski zespół
Rosyjski zespół już w 3. minucie mógł wyjść na prowadzenie, ale wtedy jeszcze z groźnym uderzeniem Sultana Dzhamilova poradził sobie Dawid Arndt. Kilkanaście minut później Bałitka Kaliningrad prowadziła już 1:0. Najwyżej do dośrodkowania z narożnika boiska wyskoczył Artem Meshchaninov i otworzył worek z bramkami.

Przed przerwą na uwagę zasługuje w zasadzie tylko uderzenie z dystansu Dragoljuba Srnicia, z którym poradził sobie jednak golkiper Maksim Borisko.

W drugich 45 minutach zawodnicy z Rosji urządzili sobie prawdziwą kanonadę strzelecką. Trzech minut potrzebował Yan Kazaev, aby w starciu z ŁKS-em skompletować dublet. 29-letni Rosjanin trafiał do bramki rezerwowego Michała Kota w 69. i 72. minucie spotkania. 180 sekund później było już 4:0. Autorem czwartej bramki dla Bałitki Kaliningrad był Mikhail Markin. Ten sam zawodnik ustalił wynik tego jednostronnego pojedynku w 88. minucie strzałem z rzutu karnego. Przewinienia w szesnastce własnego zespołu dopuścił się Jakub Tosik.

Nie był to najwyższy wymiar kary, bowiem zawodnicy trenera Jewgenija Kaleszina w trakcie drugiej połowy kilkukrotnie  pudłowali w dogodnych sytuacjach.

Łódzki Klub Sportowy zaczyna granie o stawkę w Pucharze Polski z Legią Warszawa
Łódzki Klub Sportowy zakończył tym samym przygotowania w Turcji. 6 lutego zawodnicy Wojciecha Stawowego zameldują się z powrotem w Łodzi, a trzy dni później staną w szranki z Legią Warszawa w 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie z mistrzem Polski zostanie rozegrane przy al. Unii Lubelskiej 2 w poniedziałek, 9 lutego o godzinie 20:30.

ŁKS: Arndt (Kot 46’) - Dankowski (Nawotka 46’), Moros Gracia (Tosik 70’), Marciniak, Radziński - Rozwandowicz, Srnić, Sajdak, Gryszkiewicz, Kelechukwu - Janczukowicz

Bałtika: Borisko - Kovalev, Meshchaninov, Yurganov, Maklakov - Kašćelan, Lazarev, Geloyan, Kuzmin, Dzhamilov - Markovic

ŁKS Łódź 0:5 (0:1) Bałitka Kaliningrad
0:1 - Artem Meshchaninov 16’