Reklama

Reklama

ŁKS Łódź z zastrzykiem gotówki! Początek czegoś nowego przy al. Unii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŁKS Łódź

ŁKS Łódź z zastrzykiem gotówki! Początek czegoś nowego przy al. Unii - Zdjęcie główne

ŁKS Łódź z zastrzykiem gotówki | foto ŁKS Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od pewnego czasu mówiło się sporo o nowym inwestorze w Łódzkim Klubie Sportowym, który miałby zasilić klub jakże potrzebnymi pieniędzmi. Dzisiaj dwukrotny mistrz Polski podał do informacji publicznej, że świąteczne marzenia kibiców stały się rzeczywistością.

Reklama

ŁKS Łódź informuje o gwiazdkowym prezencie

ŁKS Łódź poinformował dzisiaj o podpisaniu wstępnego porozumienia z zagranicznym inwestorem, który pozwoli wyprowadzić klub z al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi na prostą.

W związku z nasilającymi się spekulacjami medialnymi, potwierdzamy, że w wyniku trwających wiele miesięcy rozmów, ŁKS Łódź podpisał wstępne porozumienie z zagranicznym inwestorem, który dołączy do grona akcjonariuszy klubu, powiększając tym samym kapitał zakładowy spółki - czytamy na oficjalnej stronie klubu. 

Na razie nie możemy jeszcze liczyć na szczegóły. Te zostaną podane po zakończeniu analizy sytuacji, w której znalazł się ŁKS Łódź. Proces ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Szczegółowe informacje na temat zagranicznego inwestora zostaną podane do publicznej wiadomości z chwilą zakończenia trwającej właśnie dogłębnej analizy (ang. due diligence), której celem jest wnikliwa ocena aktualnej sytuacji spółki - napisano w oświadczeniu na lkslodz.pl

W związku z wejściem do klubu nowego akcjonariusza, sytuacja w ŁKS-ie powinna ulec znacznej poprawie. Nowy inwestor w długofalowej wizji ma zostać współwłaścicielem Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Proces ten przebiega pomyślnie, znajduje się w wysokim stopniu zaawansowania i szacujemy, że zakończy się pod koniec lutego 2023 roku, co jest o tyle ważne, że zaangażowanie inwestora ma zwiększać się wraz z kolejnymi etapami rozwoju klubu, a chociaż jego skala i tempo zostaną ściślej określone właśnie po zakończeniu wspomnianej analizy, już dziś możemy zdradzić, że inwestor zamierza zaangażować się w ŁKS kapitałowo i w przyszłości zostać współwłaścicielem klubu - oznajmił na swoim portalu ŁKS Łódź. 

Swojego zadowolenia nie kryje prezes ŁKS-u, Jarosław Olszowy, który widzi przyszłość dwukrotnego mistrza Polski w jasnych barwach.

To duży krok dla całego klubu, może nawet dla całej ligi. Mamy nadzieję, że to również jeden z wielu kroków, które wykonamy wszyscy wspólnie w najbliższych miesiącach. Rozmowy dotyczące rozszerzenia grona akcjonariuszy trwały wiele miesięcy i jesteśmy szczęśliwi, że moment ich finalizacji jest bliski – wyjaśnia Jarosław Olszowy, prezes zarządu ŁKS Łódź S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy