ŁKS na remis w sparingu z Radomiakiem

ŁKS na remis w sparingu z Radomiakiem - Zdjęcie główne

Rozpoczyna się budowa czwartej trybuny stadionu ŁKS-u. Prace zakończą się rok wcześniej? [ZDJĘCIA]

Sport Łódzki Klub Sportowy rozegrał dzisiaj mecz kontrolny z pogromcami Widzewa Łódź. Po bramkach Łukasza Sekulskiego i Karola Podlińskiego przy al. Unii padł remis 1:1

W meczu niezbyt wiele się działo. Łódzki Klub Sportowy przeważał przez większą część spotkania, ale nie wypracowywał sobie zbyt dużej ilości sytuacji podbramkowych. Niemoc strzelecką przełamał w 59 minucie Łukasz Sekulski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie nowego piłkarza ŁKS-u Tomasza Nawotki.

Goście długo walili głową w mur, ale w samej końcówce spotkania udało im się doprowadzić do remisu za sprawą Karola Podlińskiego, którego zieloni sprowadzili z Legionovii Legionowo.

Wojciech Stawowy w dzisiejszym meczu sprawdził wiele różnych opcji w dzisiejszym sparingu. W pierwszej połowie kibice mieli okazję oglądać m.in. Kelly’ego, Jakuba Tosika, czy Dawida Arndta w bramce. Na drugą połowę Wojciech Stawowy delegował z kolei Macieja Dampca, Lorenca, Nawotkę czy Piotra Gryszkiewicza.

Na duży plus na pewno zasługuje postawa Kelly’ego, debiutanta Nawotki, czy Piotra Gryszkiewicza. Dobry występ zaliczyli również pomocnicy ŁKS-u, Pirulo i Michał Trąbka. Z pewnością więcej kibice będą w lidze wymagać od Jakuba Tosika.

Kolejne przeciwnikiem biało-czerwono-białych będzie Stomil Olsztyn w ramach rywalizacji u punkty. Spotkanie to będzie pierwszym domowym meczem Rycerzy Wiosny w Fortuna 1 Lidze.

ŁKS 1 połowa: Arndt - Wolski, Moros Gracia, Dąbrowski, Klimczak - Tosik, Dominguez, Trąbka, Pirulo, Kelechukwu - Corral
ŁKS 2 połowa: Malarz - Nawotka, Lorenc, Dampc, Rozwandowicz - Srnić, Gryszkiewicz, Sajdak, Trąbka, Kelechukwu - Sekulski

ŁKS Łódź - Radomiak Radom 1:1
1:0 - Łukasz Sekulski 59'
1:1 - Karol Podliński 88'