ŁKS pokonał Resovię. Zobacz skrót meczu [WIDEO]

ŁKS pokonał Resovię. Zobacz skrót meczu [WIDEO] - Zdjęcie główne

ŁKS pokonał Resovię. Zobacz skrót meczu [WIDEO] (fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport)

Sport Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego odnieśli siódme zwycięstwo w siódmym meczu Fortuna 1 Ligi. Tym razem pokonali Akplan Resovię Rzeszów i wciąż plasują się na fotelu lidera.

Już pierwsze minuty niedzielnego meczu przy al. Unii potwierdziły wyraźnie, że ŁKS przewyższa rzeszowian o klasę, jeśli chodzi o kulturę gry i piłkarskie umiejętności.

Piłkarze z Łodzi zagrali dwie kompletnie różne połowy – po pierwszej wydawało się, że 1:0 to niski wymiar kary, jednak poprzerwie ełkaesiacy pozwolili rywalom nabrać wiatru w żagle i omal nie wypuścili zwycięstwa z rąk.

W drugiej części gry łodzianie oddali pole rywalom i został za to skarcony w 70. minucie meczu. Bardzo silnie i precyzyjnie z zza pola karnego uderzył Radosław Adamski i Dawid Arndt nie miał najmniejszych szans, by skutecznie interweniować.

W 82. minucie Przemysław Sajdak runął na ziemię, wbiegając w pole karne. Sędzia Kawałko początkowo pozostawał niewzruszony, jednak po konsultacji z arbitrem liniowym wskazał na jedenasty metr od bramki Resovii. Do piłki po raz drugi podszedł Antonio Dominguez i, chociaż szczęśliwie, to pokonał bramkarza i 3 punkty zostały w Łodzi.