Łódzki Klub Sportowy remisuje w trzecim sparingu na tureckim zgrupowaniu

Łódzki Klub Sportowy remisuje w trzecim sparingu na tureckim zgrupowaniu - Zdjęcie główne

Sport Łódzki Klub Sportowy bezbramkowo zremisował w trzecim sparingu podczas tureckiego obozu przygotowawczego. Klub z al. Unii w Łodzi nie zdołał pokonać golkipera rywali, aczkolwiek był tego bliski, gdy w pierwszej połowie futbolówka dwukrotnie po strzałach Ełkaesiaków lądowała na słupku.

Trzeci sparing Łódzkiego Klubu Sportowego w Turcji
Łodzianie przystępowali do meczu z ukraińskim przeciwnikiem po dwóch sparingach z serbskimi drużynami. W pierwszym z nich Rycerze Wiosny ulegli 0:1 Radnički Nisz. Drugie starcie natomiast to jednoczęściowy pojedynek przeciwko FK Inđija. W przypadku drugiego meczu jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Sekulski. Druga połowa przypominjmy nie została rozegrane z powodu obfitych opadów deszczu.

Łódzcy zawodnicy nie rozpieścili kibiców bezbramkowo remisując w przedostatnim sparingu
Dzisiaj natomiast Łódzki Klub Sportowy mierzył się w przedostatnim sparingu na tureckim wyjeździe z ukraińską ekipą FK Ołeksandrija. Początek spotkania należał do zespołu zza naszej wschodniej granicy. Najpierw groźnie pod bramką Arkadiusza Malarza było za sprawą Dmytro Grechyshkina, a po chwili swoich sił próbował Vladyslav Baboglo.

W odpowiedzi Michał Trąbka w 6.minucie próbował zaskoczyć bramkarza drużyny FK Ołeksandrija, ale jego płaskie uderzenie zatrzymało się na słupku. 12 minuta to solowy rajd Mikkela Rygaarda i nieprzepisowe zatrzymanie Duńczyka przez rywali. Piłkę na siedemnastym metrze ustawił Łukasz Sekulski, ale jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

W 34. minucie sparingu w Belek szczęścia próbował stoper ŁKS-u, Maciej Dąbrowski. Uderzenie głową doświadczonego zawodnika podobnie, jak w przypadku Michała Trąbki, trafiło tylko w obramowanie bramki rywali.

5 minut przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się zawodnik zespołu z Ukrainy, ale przegrał rywalizację z Arkadiuszem Malarzem. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Zaraz po przerwie zawodnik rywali Łódzkiego Klubu Sportowego znalazł się w bocznej strefie pola karnego i z ostrego kąta próbował zaskoczyć łódzkiego golkipera. Futbolówka nieznacznie minęła jednak słupek. Rycerze Wiosny odpowiedzieli niespałna 10 minut później, a w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem ukraińskiego zespołu znalazł się Pirulo. Hiszpan przegrał jednak ten pojedynek, a w Belek dalej mieliśmy bezbramkowy remis.

Na boisku nie działo się zbyt wiele w drugiej połowie. Piłkarze obydwu zespołów nie podkręcali niepotrzebnie tempa, co działo z korzyścia dla ich zdrowia. Emocji w postaci bramek jednak nie oglądaliśmy do ostatniego gwizdka.

Czwarty i ostatni mecz kontrolny Łódzki Klub Sportowy rozegra 5 lutego z Bałtiką Kaliningrad, gdzie występuje były zawodnik ŁKS-u, Mladen Kašćelan.

ŁKS Łódź 0:0 FK Ołeksandrija

ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Tosik, Pirulo, Dominguez, Rygaard, Trąbka – Sekulski (Janczukowicz 62’)