Reklama

Reklama

Łódzki sport ligowy może liczyć na wsparcie władz miasta. Ile dostanie Widzew, a ile ŁKS?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzki sport ligowy może liczyć na wsparcie władz miasta. Ile dostanie Widzew, a ile ŁKS? - Zdjęcie główne

Dotacje dla klubów ligowych w Łodzi otrzyma siedem podmiotów. Ile otrzyma Widzew, a ile ŁKS? (fot. Bartosz Kudaj / TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi, poinformowała o dotacjach, na jakie łódzkie kluby ligowe mogą liczyć w pierwszym półroczu 2021 roku. Kwota blisko 5 milionów złotych została podzielona pomiędzy siedem klubów. Najwięcej dostanie ŁKS Łódź, występujący w piłkarskiej Fortuna 1 Lidze.

Reklama

W budżecie Łodzi na rok 2021 na wsparcie zespołów ligowych zapisanych jest 6 800 000 złotych. Znaczną część tej kwoty władze miasta postanowiły wydać w pierwszym półroczu, wierząc w to, że jesienią kluby będą mogły liczyć na dochód z organizacji dni meczowych, co przez pandemię jest na razie niemożliwe.

!reklama!

- Jeśli chodzi o pierwsze półrocze, chcemy rozdysponować kwotę rzędu 4 832 000 złotych. 2 700 000 złotych zostanie przeznaczone na koszty ogólne klubów, natomiast 2 132 000 to środki, które są przeznaczone na wynajem obiektów MAKiS - mówi Joanna Skrzydlewska.

- Wiemy, że wszystkie kluby mają problemy finansowe związane z pandemią koronawirusa, która obowiązuje już prawie przez rok. Dlatego wsłuchując się w głos przedstawicieli Rady Sportu oraz po zapoznaniu się z pismem, jakie zostało skierowane na ręce pani Hanny Zdanowskiej, zdecydowaliśmy, że na pierwsze półrocze będzie przeznaczona większa kwota - dodaje wiceprezydent Łodzi.

Środki, na które mogą liczyć kluby ligowe w pierwszej połowie 2021 roku są zbliżone do tych, jakie kluby otrzymały w pierwszym półroczu 2020 roku. 

- Jeśli przeanalizujemy kwoty, o które kluby wnioskowały, to nasze propozycje prawie odzwierciedlają ich potrzeby. Różnice są naprawdę małe - podkreśla Skrzydlewska, która żywi nadzieję, że pomoc ze strony władz Łodzi przyczyni się do dobrych wyników łódzkich drużyn.

- Utrzymujemy to, że nasze kluby mają do dyspozycji nowoczesną, a przez to drogą w eksploatacji bazę. Dzięki temu nasze kluby są zwolnione z tego, by inwestować swoje środki w bazę i w nią nie inwestują, chociaż mogłyby to czynić, tak jak ostatnio zrobiła to Cracovia, która pozyskała 30 milionów złotych na ośrodek kosztujący 38 milionów - podkreśla z kolei Marek Kondraciuk.

Dotacje dla klubów ligowych w Łodzi. Ile otrzyma Widzew, a ile ŁKS?

Największymi beneficjentami miejskich dotacji w pierwszym półroczu 2021 roku są dwa piłkarskie kluby, występujące na poziomie Fortuna 1 Ligi.

Mowa o ŁKS-ie Łódź i Widzewie Łódź. Pierwszy z nich, jako jedyny, otrzyma dotację w wysokości ponad 1 000 000 złotych. Widzew natomiast może liczyć na nieco ponad 940 000 złotych. 

Na spore środki mogą także liczyć zespoły siatkarskie, czyli ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź. Oprócz nich, wsparcie z Miasta otrzymają KŻ "Orzeł" Łódź, Budowlani Rugby i UKS SMS.

Łódź wspiera zespoły ligowe

  • Grot Budowlani Łódź (siatkówka / TauronLiga) - 888 693,70 zł
  • ŁKS Commercecon Łódź (siatkówka / TauronLiga) - 913 249,70 zł
  • Budowlani Rugby Łódź (rugby / Ekstrakliga) - 246 000 zł
  • UKS SMS (piłka nożna / Ekstraliga kobiet) - 130 000 zł
  • Klub Żużlowy „Orzeł” Łódź (żużel / eWinner 1. LŻ) - 588 800 zł
  • ŁKS Łódź (piłka nożna / Fortuna 1 Liga) - 1 124 100 zł
  • Widzew Łódź (piłka nożna / Fortuna 1 Liga) - 941 551 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy