Mieszane szczęście hokeistów ŁKH. Zwycięstwo i porażka na zakończenie weekendu [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport W mieszanych nastrojach hokeiści Łódzkiego Klubu Hokejowego kończyli granie w miniony weekend. Po piątkowym zwycięstwie, sobotnie starcie zakończyło się porażką łodzian.

ŁKH Łódź – MMKS Podhale Nowy Targ

Już od samego początku piątkowego spotkania widać było wolę walki obu ekip. Żaden z zawodników nie cofał kija podczas walki o krążek, dzięki czemu pierwsza tercja była naprawdę zaciętym bojem. Pierwsze bramki spotkania należały jednak do łodzian. Już w ósmej minucie gry ŁKH prowadziło 2:0. Reszta pierwszej tercji upłynęła pod znakiem wyrównanej walki, a rezultat nie uległ już zmianie.

Po czterech minutach drugiej tercji sędziowie zdecydowali się podyktować rzut karny dla gości z Nowego Targu, który udało się zamienić na bramkę kontaktową. W tej samej minucie łodzianie dorzucili kolejne trafienie, dzięki czemu ich przewaga ponownie urosła do dwóch punktów. Chwilę później hokeiści ŁKH dorzucili kolejną bramkę, na co tym samym odpowiedzieli goście i różnica bramek ponownie wynosiła dwie.

W trzeciej odsłonie spotkania łodzianie dorzucili jeszcze jedno trafienie, dzięki czemu spieczętowali swoje trzecie w tym sezonie zwycięstwo!

SMS Toruń – ŁKH Łódź

Sobotni wyjazd od Torunia na pewno nie wyglądał tak, jakby łodzianie sobie tego życzyli. Po dość wyrównanym spotkaniu łódzcy hokeiści musieli uznać wyższość swoich rywali.

Pierwsza tercja spotkania przebiegała bardzo spokojnie. Żadna z ekip przez dłuższą część gry nie była w stanie znaleźć drogi do bramki rywali. Strzelanie w meczu rozpoczęli jednak gospodarze, którzy już w szesnastej minucie spotkania wyszli na prowadzenie.

Decydującą o końcowym wyniku meczu była druga odsłona spotkania. Bramki torunian już po dwóch minutach tercji i trafienie na samo jej zakończenie podcięły skrzydła łodzianom, którzy nie podnieśli się już do końca spotkania.

W trzeciej, a zarazem ostatniej, odsłonie spotkania gospodarze przypieczętowali swoją przewagę strzelając czwartą bramkę.

ŁKH Łódź – MMKS Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
1:0 Mateusz Kubiak 01:00
2:0 Salnikov Denis 07:32
2:1 Jakub Malasiński 23:15
3:1 Tymoteusz Lewy 23:49
4:1 Tymoteusz Lewy 27:39
4:2 Jakub Malasiński 29:27
5:2 Marcel Oracz 44:37

SMS Toruń – ŁKH Łódź 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)