Początek trudny, ale Grot Budowlani Łódź wracają z kompletem punktów

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Początek trudny, ale Grot Budowlani Łódź wracają z kompletem punktów - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź dopisują sobie kolejne trzy punkty | foto Michał Pietrzak

Sport Siatkarki prowadzone przez Jakuba Głuszaka udały się do Bielska-Białej, gdzie czekały na nich zawsze groźne zawodniczki BKS-u. Po emocjonującym, ale co najważniejsze bardzo dobrym w wykonaniu łodzianek spotkaniu, niebiesko-biało-czerwona ekipa wraca z trudnego terenu z kompletem punktów.

Zabójczko skuteczne rywalki i trudny początek Grot Budowlanych Łódź

Pierwszy set był potwierdzeniem tego, czego mogli spodziewać się fani łódzkiej ekipy. Bielszczanki grały bardzo agresywnie i pewnie. Na początku łodzianki nie odpuszczały, ale później podopieczne Bartłomieja Piekarczyka odskoczyły na odległość 4 punktów. Przy prowadzeniu gospodyń 14:10, do ataku rzuciły się Budowalne, które za sprawą Moniki Fedusio i Pauliny Damaske błyskawicznie doprowadziły do wyrównania 14:14. To co udało się odrobić, łodzianki błyskawicznie straciły. BKS momentalnie wrócił do wysokiego prowadzenia 18:14, którego do końca seta już nie oddał. Ostatecznie gospodynie wygrały aż 25:16.

Koncert w kolejnych setach łódzkiego zespołu

Grot Budowlani Łódź nie podłamali się. Wręcz przeciwnie. Niebiesko-biało-czerwone pokazały swój silny charakter i zawiesiły gospodyniom poprzeczkę bardzo wysoko. Obie drużyny dały pokaz świetnej siatkówki. Z zapartym tchem, aż do samego końca oglądało się rywalizację w drugiej partii, którą ostatecznie na korzyść swojej drużyny zakończyły Monika Fedusio. „Fedi” zdobyła dwa punkty w samej końcówce, a Budowlane wygrywając 26:24, doprowadziły do remisu 1:1.

O ile porażka w pierwszym secie zmotywowała zawodniczki z Łodzi do jeszcze lepszej gry w drugim secie, to przegrana w drugiej partii wyraźnie siedziała bielszczankom w głowie. Budowlane wręcz zdemolowały zawodniczki ze Śląska, wygrywając aż 25:14.

Podłamana ekipa z Bielska-Białej starała się podnieść po tych dwóch mocnych ciosach, ale łodzianki szły dalej za ciosem. Gospodynie miały swoją szansę, na początku seta, kiedy zdecydowanie odskoczyły przeciwniczkom z Łodzi. W pewnym momencie na tablicy wyników mieliśmy już 14:8 dla BKS-u, ale pech drużyny Bartłomieja Piekarczyka polegał na tym, że Budowlane ani myślały o rozgrywaniu tie-breaka. Kapitalne zawody rozgrywała Monika Fedusio, która wspierana była przez także dobrze radzącą sobie Paulinę Damaske i Julię Szczurowską. Nikt jednak nie mógł się równać z Fedusio zdobyczą punktową. Grot Budowlani Łódź wygrali czwartą odsłonę meczu 25:22. Budowlane wygrały 3:1, a nagrodę dla najlepszej siatkarki zgarnęła oczywiście Monika Fedusio, zdobywczyni 19 oczek tego wieczora.

MVP: Monika Fedusio

BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 Grot Budowlani Łódź