Młodzi piłkarze Widzewa awansowali do Centralnej Ligi Juniorów!

Młodzi piłkarze Widzewa awansowali do Centralnej Ligi Juniorów! - Zdjęcie główne

SportZawodnicy Widzewa Łódź do lat 15 pokonali we wtorek MOSP Białystok 2:1 (1:0). Dzięki tej wygranej młodzi adepci futbolu awansowali do Centralnej Ligi Juniorów.

Widzewiacy przed tygodniem zwyciężyli pierwsze spotkanie barażowe w Białymstoku 5:0. Do rewanżu przystępowali więc w roli faworytów. Mało prawdopodobne było, aby ekipa MOSP-u zdołała odrobić straty z poprzedniego starcia i awansować.

Początek spotkania należał do gości, którzy starali się swoimi atakami stłamsić Widzew i pokazać, że są w stanie mu zagrozić. Czujnie w obronie grali jednak łodzianie. Z minuty na minutę coraz groźniej zaczynali atakować podopieczni trenerów Norberta Smorawskiego i Przemysława Szulca. Dzięki temu w 33. minucie Widzew zdobył bramkę na 1:0 z rzutu karnego. W pierwszej części gry więcej bramek już nie padło.

Druga odsłona zaczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Znów to białostoczanie byli lepsi i szukali gola kontaktowego. Łódzka defensywa w końcu pękła i po akcji z rzutu rożnego MOSP zdołał wyrównać. W kolejnych minutach przyjezdni próbowali pójść za ciosem, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Widzewa. W 74. minucie Czerwono-Biało-Czerwoni zadali za to decydujący cios i ponownie pewnie wykorzystując rzut karny wyszli na prowadzenie. Było 2:1 i ten rezultat już się nie zmienił do końca spotkania.

Tym samym, młodzi piłkarze Widzewa w rundzie wiosennej będą występować w pierwszej grupie Centralnej Ligi Juniorów U-15 z takimi zespołami jak: UKS SMS Łódź, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Escola Varsovia, Jagiellonia Białystok, Znicz Pruszków czy Olimpia Elbląg.