Mocne starcie ŁKSu na stadionie Króla. Kibice nie zawiedli [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
182
zdjęć

Sport Mieli apetyt na więcej, ale muszą zadowolić się remisem 3 do 3. Grający w przewadze ŁKS odrobił w starciu z Piastem Gliwice trzybramkową stratę, lecz pomimo licznych sytuacji nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

ŁKS rozpoczął spotkanie bardzo niemrawo. Łodzianie przegrywali rywalizację w środkowej strefie boiska.

Mecz na stadionie Króla w Łodzi

Zawodnicy ŁKSu nie potrafili wyjść z piłką z własnej połowy. Problem zaczynał się już w momencie wyprowadzenia futbolówki od bramki – zarówno Marciniak, jak i Gulen nie są stoperami, których największym atutem ust inicjowanie akcji i ofensywnych i było to wyraźnie widać.

Taki obraz gry sprzyjał Piastowi, który czyhał na błąd gospodarzy w rozegraniu i wyprowadzał dynamiczne, konkretne akcje. Jedna z nich już w dziesiątej minucie dała gliwiczanom otwierającą wynik bramkę. Była ona efektem sytuacji, w której ełkaesiacka defensywa kompletnie się pogubiła – piłkarze Piotra Stokowca zostawili bez opieki Damiana Kądziora, a widzący to koledzy Felix do niego dograł. (Były?) reprezentant Polski miał bardzo dużo czasu, żeby złożyć się do strzału. Piłka po jego uderzeniu odbiła się dodatkowo od próbującego je blokować Tutyskinasa i kompletnie zmyliła interweniującego Bobka.

Błędy i wstanie z kolan

Po tej sytuacji obraz gry nie uległ zmianie – ŁKS był przy piłce, lecz w praktyce oznaczało to głównie wymienianie podań między bezradnymi w rozegraniu Marciniakiem i Gulenem. Piast był zaś do bólu efektywny. W dwudziestej minucie goście stworzyli drugą w meczu naprawdę groźną sytuację i od razu podwyższyli wynik vna 2:0 – po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska główkowy pojedynek wygrał Mosór i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Bobka. Pomimo upływu kolejnych minut gospodarze byli wciąż porażająco bezradni w rozegraniu piłki, popełniali szkolne błędy.