Reklama

Reklama

Nad RKS-em w końcu zaświeciło słońce! 3,5 mln złotych od rządu na remont obiektu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nad RKS-em w końcu zaświeciło słońce! 3,5 mln złotych od rządu na remont obiektu - Zdjęcie główne

Nad RKS-em w końcu zaświeciło słońce! 3,5 mln złotych od rządu na remont obiektu TuŁódź Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego na razie straszy, ale niebawem się to zmieni. W ciągu kilku miesięcy przy ul. Rudzkiej ma się tutaj pojawić nowoczesny ośrodek lekkoatletyczny. Pomogą w tym pieniądze od polskiego rządu.

Reklama

Przypomnijmy, że po wielu perturbacjach związanych z dofinansowaniem (lub jego brakiem) na remont ośrodka RKS-u, władze Łodzi postanowiły, że same podejmą się tego wyzwania.

!reklama!

Niestety, ogłoszony przetarg trzeba było unieważnić ze względu błąd w opisie zamówienia, który uniemożliwiał jednoznaczną ocenę ofert firm, które zgłosiły swoją chęć od wybudowania nowego stadionu RKS-u.

- W najbliższych dniach przetarg ogłosimy ponownie, już w innej formule. Zrobimy to tak, by opis przedmiotu zamówienia nie budził żadnych wątpliwości u potencjalnych wykonawców i oferentów - mówił dla telewizji TOYA Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W zakres planowanych prac wchodzi wykonanie m.in.: trawiastego boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach 63 x 100 m, sześciotorowej 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu młotem i dyskiem oraz zeskoku do skoku wzwyż. Bieżnia i wszystkie urządzenia lekkoatletyczne będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA, co pozwoli na organizację zawodów krajowych i międzynarodowych

Na realizację inwestycji miasto przeznaczyło 6 950 000 zł, ale możliwe, że potrzeba będzie 3 500 000 złotych mniej. Dlaczego?

To w związku z decyzją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, który poinformował o przyznaniu 3,5 mln złotych z Ministerstwa Sportu dla Rudzkiego Klubu Sportowego przy ul. Rudzkiej 37 w Łodzi na modernizację w ramach rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu w edycji 2020. 

Warto nadmienić, iż w łódzkim RKS-ie czynnie trenuje dwóch wybitnych sportowców Adam Kszczot i Sylwester Bednarek, którzy niejednokrotnie reprezentowali Polskę zdobywając przy tym wiele cennych medali i nagród.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy