Niesamowity powrót Anderlechtu. TME SMS Łódź przegrywa na Stadionie Króla

Sport Zawodniczki prowadzone przez Marka Chojnackiego zmierzyły się na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego z Anderlechtem. Po świetnym meczu łodzianki jednak ostatecznie przegrały z belgijskim zespołem po golu w doliczonym czasie gry.

Świetny początek łodzianek

TME SMS Łódź po zdobyciu mistrzostwa Polski w ubiegłym sezonie przystąpił do eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczne Marka Chojnackiego na stadionie ŁKS-u Łódź zmierzyły się z Anderlechtem.

Mistrzynie Polski prowadziły już 2:0 w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Na prowadzenie łódzki zespół wyprowadziła Anna Rędzia już w 13. minucie. Do przerwy wynik przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi nie uległ zmianie.

Zaraz po zamknie stron podwyższyła Dominika Kopińska i wydawało się, że TME SMS zmierza po pewne zwycięstwo, ale wtedy do pracy wzięły się zawodniczki z Belgii.

Fantastyczny powrót Anderlechtu

W 57. minucie, czyli 12 golu po drugim trafieniu łodzianek kontakt Anderlechtowi dała Alexis Taylor Thornton. Nie minęło 10 minut, a na Stadionie Króla mieliśmy już remis za sprawą Loli Wajnblum. W tamtym momencie podopieczne Marka Chojnackiego walczyły o remis.

Niestety w doliczonym czasie gry „comeback” stołecznej drużyny z Belgii dopełniła piłkarka, która raz już wpisała się tego dnia na listę strzelców, czyli Alexis Taylor Thornton. Trafienie z koncówki meczów przesądziło o tym, że TME SMS żegna się z tą edycją Ligi Mistrzów.

TME SMS Łódź 2:3 RSC Anderlecht
1:0 - Anna Rędzia 13’
2:0 - Dominika Kopińska 49’
2:1 - Alexis Taylor Thornton 57’
2:2 - Lola Wajnblum 66’
2:3 - Alexis Taylor Thornton 90+2’

TME SMS: Szparkowska - Enjo (Onoszko 81’), Sokołowska, Zieniewicz, Kolis (Gąsieniec 90+2’) - Krezyman (Dąbrowska 50’), Abambila, Grzybowska, Rędzia - Jedlińska, Kopińska

RSC Anderlecht: Odeurs - Vanwynsberghe, Colson, De Neve, Deloose - Vatafu, Minaert, Tison - Buabadi, Thornton, Wijnants