Pełne emocji derby dla Grot Budowlanych Łódź!

Sport Siatkarki Grot Budowlanych Łódź do kolejnego derbowego starcia będą rządzić w naszym mieście. Aktualne vice mistrzynie Polski pokonały po zaciętym pojedynku swoje rywalki zza miedzy 3:1.

Emocje, przepiękne zagrania, nieprawdopodobne zwroty akcji. Dzisiejszego wieczoru byliśmy świadkami wspaniałego derbowego pojedynku, w którym nie brakowało absolutnie niczego. Jak przystało na pojedynek aktualnych mistrzyń i vice mistrzyń Polski, obie drużyny zaprezentowały wspaniały spektakl na najwyższym poziomie.

Początek pierwszej partii znakomicie rozpoczęły aktualne mistrzynie Polskie, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1), głównie za sprawą znakomitej zagrywki Katariny Lazović. Reakcja szkoleniowca Budowlanych na wydarzenia panujące na boisku nie mogła być inna, jak poproszenie o czas dla swojej drużyny. Jak się okazało w późniejszej fazie spotkania decyzja trenera Krzyształowicza była jak najbardziej słuszna. Vice mistrzynie Polski zaczęły odrabiać straty i mecz stał się zdecydowanie bardziej wyrównany. Kiedy wydawało się, że zawodniczki Grot Budowlanych zaczną wymianę ciosów ze swoimi rywalkami i mecz nieco nam się wyrówna, popularne „Wiewióry” ponownie odskoczyły swoim rywalkom i w końcowej fazie pierwszego seta prowadziły (22:16). Przy tak wysokim prowadzeniu fani ŁKS-u Commercecon byli pewni zwycięstwa swoich ulubienic w pierwszej partii, dopingując je coraz głośniej. Przyniosło to spodziewany efekt, „Wiewióry” poszły za ciosem i wygrały seta do 20.

Druga partia rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Gospodynie dzisiejszego starcia wyszły na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Zawodniczki ŁKS-u Commercecon bardzo dobrze spisywały się w grze blokiem i sukcesywnie kończyły swe ataki. Jednak, że historia lubi się powtarzać, to po złych początkach drugiego seta w wykonaniu zawodniczek Grot Budowlanych, te w kolejnej fazie się przebudziły i odrobiły stratę punktową do swoich rywalek, tracąc już tylko punkt. Na półmetku drugiej odsłony derbowego starcia minimalne prowadzenie nadal utrzymywały aktualne mistrzynie Polski (17:16). Od tego momentu spotkania obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Wojnę nerwów pod koniec drugiej partii wygrały siatkarki Grot Budowlanych, które zachowały w niej więcej zimnej krwi i mogły cieszyć się z przełamania swoich rywalek.

Trzecia część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla vice mistrzyń Polski, które uskrzydlone zwycięstwem w drugiej partii, objęły czteropunktowe prowadzenie (8:4). W kolejnych fazach spotkania sytuacja nie uległa zmianie. Siatkarki Gort Budowlanych wciąż utrzymywały prowadzenie z początku meczu, powiększając je do pięciu oczek (14:9). Od tego momentu, uskrzydlone głośnym dopingiem swoich fanów, do głosu zaczęły dochodzić „Wiewióry”, które zmniejszyły stratę punktową do dwóch oczek (16:14), by następnie doprowadzić do remisu po 17. Zgodnie z przypuszczeniami końcówka trzeciej części derbowego starcia przyniosła po raz kolejny mnóstwo emocji. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, jednak,tak jak w końcówce drugiej partii, tak i w trzeciej więcej spokoju zachowały siatkarki Grot Budowlanych i wygrały drugiego seta z rzędu, tym razem (25:23).

Czwarta partia od początku była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Dopiero w połowie stawki aktualne vice mistrzynie Polski zdystansowały swoje rywalki do trzech punktów prowadząc (17:14). Od tego momentu niezmiennie do stanu 18:21 przewaga Grot Budowlanych się nie zmieniała. Wtedy to sygnał do ataku gospodyniom dzisiejszego meczu dała Aleksandra Wójcik, która zagraniem w pole wykończyła akcję i dała jeszcze nadzieje na odwrócenie losów spotkania. Siatkarki ŁKS-u Commercecon nie były jednak w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek, które wygrały trzeciego seta z rzędu, tym samym wygrywając całe derbowe spotkanie 3:1.

Siatkarki Grot Budowlanych pokazały dzisiejszego wieczoru prawdziwy charakter. Przegrana w pierwszym secie nie podcięła skrzydeł podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza. Aktualne vice mistrzynie Polski zachowały zimną krew, zwłaszcza w końcowych fazach kolejnych setów i to one mogą oddać się dzisiejszego wieczoru w wir szaleństwa po derbowym triumfie.

ŁKS Commercecon – Grot Budowlani Łódź 1:3 ( 25:20, 23:25, 23:25, 23:25)

Składy:

ŁKS Commercecon: Mori, Wójcik, Pacak, Bociek, Lazović, Alagierska, Strasz (libero) oraz Skrzypkowska, Edelman, Kowalińska, Korabiec (libero)

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Bączyńska, Pencova, Kraiduba, Leys, Śmieszek, Stenzel (libero) oraz Bałdyga, Lewandowska, Twardowska.

MVP spotkania : Anastasiya Kraiduba