PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ wygrywa po walce w końcówce! [RELACJA]

PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ wygrywa po walce w końcówce! [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne trener Agnieszki Kowalskiej wygrały we własnej hali z WKPR Wesołą Warszawa 27:22 (11:12). Łodzianki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść dzięki bramkom zdobytym w ostatnich minutach niedzielnej rywalizacji.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyły gospodynie, a konkretniej Martyna Gomółka, która wróciła do zdrowia po kontuzji. Minutę później szczypiornistki z Warszawy zdołały wyrównać i obie ekipy zaczęły istną wymianę ciosów, zdobywając bramki na zmianę. W 7. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie 4:3 i w kolejnych akcjach konsekwentnie powiększały swoją przewagę. W 21. minucie ChKS PŁ zdołał doprowadzić do remisu (8:8) za sprawą znakomitego rzutu z drugiej linii w wykonaniu Natalii Kowalskiej. W ostatnich fragmentach pierwszej części, gra znów się wyrównała. Ostatecznie w lepszych humorach schodziły na przerwę podopieczne trenera Mirosława Rybaka prowadząc z łodziankami jedną bramką (12:11).

Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla warszawianek, które powiększyły przewagę po celnym rzucie Magdaleny Kosiorek. Pięć minut później było już 16:13 dla WKPR Wesoła i wydawało się, że ChKS nie będzie już w stanie odrobić strat. W 38. minucie dzięki trafieniu Martyny Gomółki, łodzianki przegrywały już tylko jedną bramką (15:16), ale w kolejnych akcjach to warszawianki znów były górą. Na szczęście podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej nie pozwalały rywalkom odskoczyć na więcej niż dwie bramki, więc rywal cały czas był w ich zasięgu.

Prawdziwy zwrot akcji nastąpił dopiero pięć minut przed ostatnią syreną, bowiem łodzianki zdołały doprowadzić do remisu 22:22 po rzucie Magdaleny Piątczak. W kolejnej akcji znakomitą interwencją w bramce popisała się Marcelina Lis, a to pozwoliło na wyprowadzenie kontrataku, który pewnie wykorzystała Zuzanna Pesel. W 57. minucie bramkarka ChKS-u PŁ ponownie nie dała się pokonać broniąc rzut karny, a chwilę później łodzianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Gospodynie postanowiły pójść za ciosem i zdołały jeszcze dobić przyjezdne rzucając im trzy bramki. Zupełnie oszołomione zawodniczki z Warszawy nie były już w stanie się podnieść i to łodzianki, dzięki walce do końca, były górą w niedzielnym pojedynku!

Podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej tym samym zaliczyły drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Najwięcej bramek dla ChKS-u PŁ zdobyły Martyna Gomółka i Zuzanna Pesel, obie zanotowały po siedem bramek. Na pochwałę zasługuje także znakomita postawa w końcówce Marceliny Lis, która obroniła aż sześć rzutów pod rząd.

ChKS PŁ – WKPR Wesoła Warszawa 27:22 (11:12)