PIŁKA RĘCZNA: Znowu zabrakło niewiele. Anilana przegrywa w Grodkowie po rzutach karnych [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Przed pierwszym wyjazdowym meczem tego sezonu zawodnicy Anilany liczyli na przełamanie fatalnej passy z początku rozgrywek i rozpoczęcie marszu w kierunku góry tabeli. Łodzianie byli naprawdę blisko zwycięstwa, ale finalnie po serii rzutów karnych ulegli zawodnikom z Grodkowa.

Zawodnicy Anilany nie weszli najlepiej w sobotni mecz. Łodzianie pozwolili swoim rywalom wypracować przewagę, której nie byli w stanie odrobić w pierwszej połowie. Zawodnicy Olimpu w pewnym momencie  prowadzili już nawet pięcioma trafieniami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 14:10.

Łodzianie zdecydowanie lepiej będą wspominać drugą odsłonę tego meczu. Po chwili wyrównanej gry, na 10 minut przed końcem meczu, goście rozpoczęli pogoń za wynikiem. Łodzianie byli w stanie rzucić 5 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Na minutę przed końcem spotkania zawodnicy z Łodzi wyrównali stan rywalizacji, dzięki czemu doprowadzili do serii rzutów karnych.

Jak powszechnie wiadomo seria rzutów karnych to przede wszystkim walka z presją. Z tą lepiej poradzili sobie gospodarze z Grodkowa. Bramkarze Olimpu obronili trzy próby łodzian, gracze z pola dorzucili trzy trafienia i dzięki temu to Olimp cieszył ze z wygrania serii 3:1.

Po dwóch rozegranych meczach Anilany wiemy jedno – łodzianie są mocnym zespołem, ale na początku sezonu brakuje im po prostu szczęścia. Zeszłotygodniowa porażka jedną bramką oraz porażka w Grodkowie pokazują, że łodzianie są w stanie nawiązać walkę z rywalami, ale w ostatecznym rozrachunku brakuje naprawdę niewiele do odniesienia zwycięstwa.

Szansa do zmiany tego stanu rzeczy przyjdzie już w najbliższą sobotę. W hali przy ulicy Sobolowej Anilana podejmować będzie MSPR Siódemkę Miedź Legnicę. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.

UKS Olimp Grodków – UKS Anilana Łódź 24:24 (3:1k)