Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź (NA ŻYWO / LIVE 15.09.19) - Zdjęcie główne

SportRelacja ze spotkania 8. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Pogonią Szczecin, a ŁKS-em Łódź na żywo na TuŁódź.pl!

To wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę!

Miejmy nadzieję, że łodzianie w kolejnym spotkaniu, w końcu odbiją się od dna.

Pogoń była do ogrania. Zespół ze Szczecina nie rozegrał spektakularnych zawodów, ale był po prostu skuteczniejszy i mądrzejszy w swoich poczynaniach, co poskutkowało awansem tego zespołu na pozycję lidera rozgrywek.

W bardzo złej sytuacji są piłkarze ŁKS-u. Właśnie zaliczyli szóstą porażkę z rzędu. To nie tak miało wyglądać. Najbardziej chyba martwi brak dobrej gry ze strony podopiecznych trenera Moskala. Brak gry, która dawałaby pozytywny prognostyk na przyszłość.

90+4'

Sędzia kończy spotkanie.

90+4'

Żółtą kartkę ogląda Kujawa...

90+3'

Budzyński ekspediuje piłkę na aut.

90+3'

Bramkarz gospodarzy bez najmniejszych problemów złapał futbolówkę.

90+2'

Rzut rożny dla ŁKS-u.

90+2'

Trwa święto na obiekcie w Szczecinie: "Mamy lidera, w Szczecinie mamy lidera" można usłyszeć z trybun.

90+1'

Arbiter przedłużył spotkanie o dodatkowe cztery minuty.

89'

Manias oddał strzał, ale był zbyt mocny, przez co nie zagroził bramce Budzyńskiego.

88'

W ŁKS-ie brakuje determinacji do strzelenia wyrónującego gola. Przynajmniej nie widać tego na boisku.

88'

Juraszek złapany na spalonym.

87'

Podanie Grzesika zablokowane przez Kozulja. ŁKS traci futbolówkę...

86'

Strzał Buksy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

85'

Kolejna zmiana w zespole ze Szczecina. Guarrotxena zmienia Listkowskiego.

85'

Trąbka oddał strzał z dystansu, ale pewnie broni Stipica.

83'

ŁKS ma coraz mniej czasu, a poprawy gry nadal nie widać...

82'

Pyrdoł zalicza tym samym debiut w PKO Ekstraklasie.

81'

Zmiana także w ekipie gospodarzy. Łasicki pojawia się w miejsce Matyni.

80'

Zmiana w ŁKS-ie. Pyrdoł zmienia Kalinkowskiego.

79'

Źle rozegrany stały fragment gry i strata piłki. Łodzianie obudźcie się!

78'

ŁKS wywalczył korner,

77'

Matynia ogląda żółtą kartkę za faul na ełkaesiaku.

76'

Pierwsza zmiana w Pogonii. Manias zmienia Hostikkę.

75'

Listkowski nie podnosi się z murawy. Arbiter przerwał grę.

74'

73'

Buksa uderza, ale na szczęście niecelnie

72'

Druga zmiana w szeregach łodzian. Ramirez opuszcza murawę, a pojawia się na niej Trąbka.

71'

Matynia leży na murawie. Niezbędna będzie pomoc sztabu medycznego.

70'

Przez ostatnie kilka minut gra cały czas toczy się w okolicach bramki Budzyńskiego.

69'

ŁKS nie sprawia wrażenia jakby chciał zbliżyć się wynikiem do rywala...

68'

I kolejny korner po interwencji Budzika.

67'

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Budzyńskiego.

65'

Zmiana w ŁKS-ie. Kujawa zastępuje Bryłę.

65'

Buksa wpisuje się na listę strzelców bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego.

64'

GOOOL! Niestety Pogoń obejmuje prowadzenie...

63'

Dobra interwencja Budzyńskiego, który uprzedził rywala.

62'

Rzut rożny dla Pogonii po strzale Kozulja.

60'

Żółta kartka dla Kalinkowskiego za niepotrzebny faul.

60'

Bartkowski skutecznie interweniuje i odbiera futbolówkę.

59'

Tempo gry nieco spadło. Przy piłce jednak cały czas Pogoń.

58'

Pogoń prowadzi grę, ale gospodarze grają mocno niedokładnie. Niestety ŁKS nie potrafi tego wykorzystać.

57'

Juraszek leży na murawie po jednym ze starć z rywalem.

56'

Pogoń wznawia grę od autu po stracie Bogusza.

55'

Grzesik przejął piłkę po zagraniu Matyni.

54'

Portowcy coraz śmielej atakują ŁKS. Co się dzieje z podopiecznymi trenera Moskala?

53'

Kozulj przesadził z wysokim dośrodkowaniem i futbolówka opuściła plac gry.

52'

Łodzianie faulują przy linii bocznej tego, który przed chwilą uderzał.

52'

Buksa trącił piłkę głową, a ta trafia w ręce Budzyńskiego.

51'

Matynia lekko się pogubił i stracił piłkę. Zaczynamy od bramki.

50'

Golkiper ŁKS-u czujnie piąstkuje piłkę i oddala zagrożenie od własnej bramki.

49'

Od bramki wznawia grę Budzyński.

49'

Rzut rożny dla Portowców.

48'

Dobra interwencja Budzyńskiego, chociaż gospodarze twierdzą, że należał im się rzut wolny.

48'

Obie ekipy rozpoczęły drugą połowę bez zmian w skałdach.

47'

Długie zagranie do Pirulo i... Pogoń ma aut.

46'

Łodzianie rozpoczęli drugą połowę.

Minimalną przewagę mają gospodarze, ale trzeba przyznać, że ŁKS miał kilka okazji do otworzenia wyniku. Czekamy z nicierpliwością na drugą część spotkania.

Łodzianie remisują po pierwszej połowie z Pogonią, ale miejmy nadzieję, że po przerwie ŁKS będzie lepszy o jedną bramkę i to on wyjdzie zwycięski z tej potyczki. Podopieczni trenera Moskala nie mogą byc zadowoleni z tego rezultatu, bowiem w obecnej sytuacji muszą grać o pełną pulę!

45'

Koniec pierwszej części gry.

44'

Teraz Buksa faulowany na środku podczas tworzenia akcji ofensywnej.

43'

Gorąco w polu karnym łodzian, ale ostatecznie piłkę daleko wybija Sobociński.

43'

Faul Dąbrowskiego w środku pola.

43'

Rzut wolny dla gospodarzy po zagraniu ręką jednego z ełkaesiaków.

42'

Nie ma karnego! Budzyński wznawia grę od bramki.

41'

Dośrodkowanie Bartkowskiego zostało zablokowane. Sędzia sprawdza przy pomocy VAR-u czy piłka nie została zagrana ręką przez ełkaesiaka.

40'

Łodzianie konstruowali akcję przed bramką golkipera Pogonii, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

38'

Bryła trafia w poprzeczkę! Ależ szczęście miała teraz Pogoń!

37'

ŁKS stara się atakować co raz odważniej. Cały czas brakuje jednak większej jakości, odwagi czy boiskowego cwaniactwa w ich grze.

36'

Teraz Bogusz ukarany żółtym kartonikiem za przerwanie akcji przeciwnika.

35'

Grzesik wywalczył korner po dobrej akcji na prawej flance.

34'

Żółtą kartkę ogląda Ramirez za przewinienie na rywalu.

33'

Rzut rożny dla Pogonii.

32'

Dobrze piłkę opanował Bryła, który jednak po chwili, za mocno wypuścił ją przed siebie. Futbolówka niestety opuściła plac gry.

31'

Dąbrowski nie zrozumiał się z Matynią i rzutem z autu wznowią grę łodzianie.

30'

Ramirez dośrodkował piłkę w pola karne, ale żaden z jego kolegów do niej nie dopadł.

29'

Mocne zagranie do Kowalczyka, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

27'

Uderzenie Bartkowskiego, ale bardzo niecelne.

26'

25'

Pirulo sfaulował Bartkowskiego. Rzut wolny dla Portowców.

24'

Budzyński broni groźny strzał Kowalczyka!

23'

Pogoń dłużej utrzymuje się przy piłce, ale faworyci tego spotkania nie robią z tej przewagi zbyt wiele pożytku.

22'

Grzesik złapany na spalonym po akcji na prawym skrzydle.

21'

Buksa madł na ziemię, ale gwizdek arbitra milczy.

20'

Obie ekipy wymieniają mnóstwo podań, niestety niewiele z nich jest dokładnych.

19'

Łodzianie znaleźli się przed bramką rywala, ale ostatecznie nie zdołali go zaskoczyć i oddać celnego strzału.

18'

Kowalczyk chciał wrzucić piłkę, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez ełkaesiaka.

17'

Rzut wolny dla gospodarzy, ale nic groźnego dla łodzian z tego nie wyniknęło.

16'

Znowu Budzyński popisuje się znakomitą interwencją. Tym razem złapał futbolówkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

15'

Pomocnik znalazł się w dobrej sytuacji, ale zdołali odebrać mu piłkę goście.

15'

Dąbrowski zmarnował szansę na zdobycie pierwszego gola.

14'

Uderzenie Łuczaka, ale bramkarz Pogonii pewnie łapie piłkę.

13'

Rzut wolny dla ŁKS. Do bramki ok. 20. metrów.

12'

Kowalczyk faulowany w środkowej strefie.

10'

Dobra interwencja Budzyńskiego po strzale głową Triantafyllopoulosa!

9'

ŁKS zdołał wybić piłkę z własnego pola karnego.

8'

Bartkowski ograł Kalinkowskiego i były obrońca m.in. Wisły czy Widzewa wywalczył rzut rożny.

7'

Piłki nie opanował Sobociński i ta opuściła plac gry.

6'

Łodzianie wznawiają grę od rzutu wolnego.

5'

Bryła faulowany w środkowej strefie.

4'

Kozulj dośrodkował, ale żaden z jego kolegów nie przejął podania.

3'

Gra jak dotąd mocno szarpana. Więcej niedokładności, niż zamierzonych zagrań.

2'

Zech zablokowany i grę od bramki wznawia Budzyński.

1'

Buksa rozpoczął spotkanie od środka.

1'

Gramy!

Obie ekipy wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra!

Piłkarze schodzą do szatni z rozgrzewki. Niebawem powrócą jednak na murawę, by rozpocząć to niedzielne widowisko.

Rycerze Wiosny rozpoczną mecz bez nominalnego napastnika. Po raz pierwszy w tym sezonie, trener Moskal zdecydował się na taki śmiały ruch. Czy on popłaci?

Do klubu dołączył w piątek Arkdiusz Malarz, który am być nową "jedynką" między słupkami, ale jest jeszcze za wcześnie dla tego golkipera, aby znaleźć się w kadrze meczowej.

W bramce łodzian wystąpi dzisiaj od początku Dominik Budzyński, który zastąpił byłego kapitana - Michała Kołbę mającego zarzuty zażywania środków dopingowych.

ŁKS powalczy dzisiaj o punkty w Szczecinie, gdzie zmierzy się z miejscową Pogonią. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem Pogoń zajmuje trzecią pozycję w tabeli.