Reklama

Reklama

Poland Business Run 2020. Łódź znów pomogła osobom z niepełnosprawnością ruchową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Poland Business Run 2020. Łódź znów pomogła osobom z niepełnosprawnością ruchową - Zdjęcie główne

Poland Business Run 2020 (fot. mat. prasowe)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dzięki biegaczom z Łodzi i regionu, którzy wystartowali w wirtualnej sztafecie Poland Business Run, pomoc trafi do co najmniej 55 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu z całej Polski.

Reklama

To była 9. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Choć bieg odbył się w zmienionej formule, na mecie wirtualnej rywalizacji zameldowało się ponad 18 tysięcy biegaczy. Z Łodzi i regionu wystartowało około 1700 uczestników. 

!reklama!

W tym roku wyjątkowo zamiast wyznaczonych tras w największych polskich miastach, każdy zawodnik sam ustalał swoje 4 km, a wyniki zawodnicy rejestrowali poprzez aplikacje w smartfonach. To oczywiście efekt koronawirusa. 

W Łodzi i regionie biegacze organizowali się w najbardziej popularnych biegowo miejscach. Biegających w koszulkach i chustach Poland Business Run można było spotkać na ścieżce biegacza na Zdrowiu, w parku Poniatowskiego czy paru 3 Maja. 

– To było dla mnie mega wzywanie i cieszę się, że dałam radę. A przy okazji mogłam pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. To dla mnie podwójna radość. Wystartowałam pierwszy raz w Poland Business Run za namową koleżanki z pracy – mówi Angelika Jedlińska z firmy Conduent. – Wcześniej nie biegałam i dopiero zaczęłam, by przygotować się do tego startu. Teraz na pewno będę biegać częściej i systematycznie, bo bardzo mi się spodobało. A za rok znów wrócę pomagać – zapewnia.

Nowa formuła pozwoliła na udział w sztafecie również poza granicami Polski. Dystans charytatywnego biegu pokonały m.in. osoby z Malezji, USA, Indii, Singapuru i państw europejskich. Na przykład Ebi Smolarek, ambasador Poland Business Run, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłkarzy pobiegł w Holandii. 

Udział tylu tysięcy biegaczy oznacza wsparcie dla ponad 55 osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych. Z Łodzi i regionu pomoc trafi na pewno do czterech osób. 

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyły nas firmy, korporacje i instytucje, decydując się na udział w biegu w tej wyjątkowej formule. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że po raz kolejny możemy wspólnie wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jesteście wielcy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Łódzcy biegacze przyznają, że w Poland Business Run najważniejsze jest pomaganie, ale tęsknią za wspólnym startem w centrum miasta. 

– Biegłyśmy po raz czwarty. To była wspólna decyzja. Znamy się z firmy, jedna namówiła drugą, druga trzecią i udało nam się uzbierać sztafetę. Zrobiłyśmy sobie kilka treningów, by nie przystąpić tak z marszu i pobiec szybciej niż nasza druga sztafeta firmowa z Warszawy. Trochę nam brakowało tej atmosfery, muzyki w tle, wspólnej mety, tłumów kibiców, dopingu, przekazywania pałeczki, ale wierzymy, że za rok to już wróci – mówiły zawodniczki RewiTEAM.

Chociaż wszystkim przyświecał przede wszystkim charytatywny cel inicjatywy, nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. Najszybszą sztafeta okazała się drużyna #AdamCzerwińskiTeam z Krakowa, która pięć razy 4 km pokonała w 01:04:46. Siódme miejsce zajęli łodzianie z Nordea Sub (Marcin Jeremicz, Grzegorz Neubauer, Kamil Orzol, Cezary Stachewicz, Marcin Bożęcki).

Z kolei najszybszym mieszanym zespołem okazał się łódzki Accenture 123, w którym pobiegli Monika Kaczmarek (13:56), Edyta Bartela (16:51), Krzysztof Krygier (13:22), Sławomir Śnieżyński (16:20) i Kamil Pogoda (16:41).

Sztafety walczyły nie tylko o tytuł najszybszego zespołu. W ramach dodatkowej akcji „Pomagam Bardziej”, która jest nieodłącznym elementem biegu, drużyny same zbierały środki na wsparcie beneficjentów Poland Business Run. Po emocjonującym finale na koncie akcji udało się zebrać prawie 100 tys. złotych, które zostaną w całości przekazane na pomoc w zakupie protez kończyn i rehabilitacji dla osób ze schorzeniami narządów ruchu.

Najwięcej na swoim koncie uzbierała sztafeta KIR Hearts z Krajowej Izby Rozliczeniowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy