Polki wygrywają w Łodzi ze Szwajcarią

Polki wygrywają w Łodzi ze Szwajcarią - Zdjęcie główne

Sport Reprezentantki Polski dwoma meczami ze Szwajcarią w Sport Arenie zakończą zgrupowanie i letni sezon reprezentacyjny. Pierwszy z dwóch sparingów został już rozegrany, a podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały swoje rywalki 3:2 po bardzo emocjonującym meczu.

Polki rozegrały wcześniej dwa mecze sparingowe w Wałbrzychu z sąsiadkami z południa, Czeszkami. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami Polek 3:1 i 3:2.

Dzisiaj Polki pokonały natomiast Szwajcarki 3:2, mimo że nasze siatkarki przegrywały już 0:2. Pierwsze dwie partie zasłużenie wygrali goście odpowiednio 17:25, 22:25.

Losy meczu udało się jednak odwrócić. Duży udział w decydującym dla Polek trzecim secie miała zawodniczka Grot Budowlanych Łódź, Monika Fedusio, która swoimi zagrywkami nękała raz po raz siatkarki ze Szwajcarii i wydatnie przyczyniła się do zwycięstwa 25:23. W secie numer 4 i 5 Polki grały wręcz koncertowo i zasłużenie wygrały czwartego seta 25:16 i piątego 15:10. W polskim zespole wystąpiły dzisiaj cztery zawodniczki, które bronią barw Grot Budowlanych Łódź. Oprócz wspomnianej Moniki Fedusio z orzełkiem na piersi zagrały dzisiaj: Maria Stenzel, Paulina Damaske i Zuzanna Górecka.

Następny sparing między obiema drużynami jutro o godzinie 20:00.