PP: ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław (NA ŻYWO/LIVE 16.08.2020)

PP: ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław (NA ŻYWO/LIVE 16.08.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy ŁKS-em Łódź i Śląskiem Wrocław. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.

Niesamowity wieczór dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Rycerze Wiosny wyrównali stan meczu w 120 minucie, a w rzutach karnych awans przypięczętował Jan Sobociński, który strzelił decydujcego karnego! Wielkie brawa należą sie ełkaesiakom za walkę do końca. Arkadiusz Malarz tradycyjnie świetny występ kapitana biało-czerwono-białych. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje.

4 seria

JAN SOBOCIŃSKI TRAFIA! ŁKS WYGRYWA!

3 seria

Golla pudłuje! ŁKS przed szansą na wygranie meczu.

3 seria

Dąbrowski podwyższa na 3:1.

2 seria

MALARZ BRONI STRZAŁ PRASZELIKA! WCIĄŻ 2:1 DLA ŁKS-U.

2 seria

Corral i 2:1 dla ŁKS-u.

1 seria

Sobota na 1:1. Bardzo pewnie.

1 seria

Wolski bardzo szczęśliwie, ale skutecznie. 1:0.

Strzelanie zaczyna Łódzki Klub Sportowy. Do piłki jako pierwszy podchodzi Maciej Wolski.

Kibice skandują głośno nazwisko bramkarza i kapitana, Arkadiusza Malarza.

Łódzki Klub Sportowy dopiął swego i wyrównał w 120 minucie za sprawą Piotra Gryszkiewicza, dla którego jest to debiut w biał-czerwono-białych barwach. O awansie do 1/16 zadecyduje konkurs rzutów karnych.

120+2'

Koniec dogrywki. Przed nami rzuty karne!

120+1'

Rzut wolny dla Śląska z bardzo niebezpiecznej pozycji.

120'

Niesamowite rzeczy dzieją się przy al. Unii! Gryszkiewicz wyrównuje w 120 minucie!

120'

GOOOOOOOL DLA ŁKS-U!

119'

Rzut wolny wywalczył Adrian Klimczak. To chyba osotatnia szansa dla łodzian.

118'

Bardzo sprytna próba Kelly'ego, ale nie opanował piłki Gryszkiewicz.

117'

Żółtą kartką ukarany Matúš Putnocký za opóźnianie gry.

117'

Przed świetną okazją stanąłby Corral, ale zgarnął mu piłkę Dąbrowski, który uderzył jednak bardzo niecelnie.

116'

Do ataku przesunięty został Maciej Dąbrowski, który ma zgarniać długie piłki od partnerów z zespołu.

115'

Bardzo złe uderzenie Soboty. ŁKS rusza ze swoim atakiem.

115'

Rzut wolny dla Śląska z prawego sektora boiska.

114'

Kolejny strzał łodzian. Tym razem Corral głową, ale niecelnie.

113'

Trybuny od razu się ożywiły i dają jeszcze otuchy zawodnikom w białych koszulkach.

112'

Fenomenalnie bramkarz Śląska po strzale głową Kelly'ego. Debiutant był bliski wyrównania.

111'

ŁKS cały czas w posiadaniu piłki, ale nie stwarza zagrożenia pod bramką Śląska.

110'

Próbował swoich sił z dystansu Kelly, ale uderzył nad bramką.

110'

Rzut rożny dla ŁKS-u.

109'

Śląsk szczelnie zamknął dostęp do własnej bramki i nie pozwala na zbyt wiele ełkaesiakom w pobliżu ich pola karnego.

108'

Samu Corral dostał piłkę w polu karnym, ale blisko niego był cały czas Piotr Celeban, który został ostatecznie sfaulowany przez Hiszpana.

107'

Ofiarnie Pirulo, ale Śląsk zostaje w posiadaniu piłki.

106'

Kolejna dobra interwencja Sobocińskiego, która daje jeszcze nadzieję ŁKS-owi.

106'

Śląsk zaczął drugą połowę dogrywki.

Łodzianie mają już tylko 15 minut na odwrócenie losów tego spotkania. Śląsk Wrocław wykorzystał w pierwszym kwadransie dogrywki stały fragment gry, jakim był rzut rożny i wyszedł na prowadzenie po bramce Piotra Celebana.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki.

105'

Murawę opuszcza Dominguez. Na boisku publiczność wita kolejnego debiutanta, Piotra Gryszkiewicza z numerem 4.

104'

Waldemar Sobota próbował przelobować z dużej odległości Malarza, ale kapitan biało-czerwono-białych z łatwością łapie piłkę.

104'

Dobra próba Sajdaka, ale łapie piłkę bramkarz przyjezdnych.

103'

Sajdak zatrzymuje atak Śląska faulem. Goście wyraźnie próbują już kraść czas.

101'

Faulowany Pirulo na połowie Śląska. Szansa na dobre dośrodkowanie w szesnastkę Śląska przed Hiszpanem.

100'

ŁKS przyspiesza grę. Podopieczni Wojciecha Stawowego, że czas nie jest teraz ich sprzymierzeńcem.

99'

Dobra próba długiego podania do Corrala, ale Hiszpan miał trudności z opanowaniem piłki. Podanie było ciut za mocne.

99'

Źle to wyglądało, bo nie podnosił się dlugo z murawy Jan Sobociński, ale stoper ŁKS-u zacisnął zęby i wrócił do gry.

98'

Strata ełkaesiaków. Śląsk od wrzutu z autu.

98'

Mateusz Praszelik przeciągnął dośrodkowanie. ŁKS rusza ze swoim atakiem.

97'

Śląsk otrzymuje rzut wolny w niebezpiecznej strefie boiska. Faulującym Jakub Tosik.

96'

Leżał na boisku Pirulo, ale nikt nie przerwał gry. Hiszpan wrócił już do grania.

95'

Gracze Śląska wykorzystali rzut rożny. ŁKS musi odrabiać straty.

94'

Śląsk wychodzi na prowadzenie!

94'

Maciej Dąbrowski poniekąd odkupił swoje winy i ofiarnie rzucił się pod nogi piłkarza Śląska i zablokował jego uderzenie, które zmierzało w światło bramki.

93'

Nieudane dośrodkowanie Macieja Wolskiego.

92'

ŁKS próbuje rozgrywać futbolówkę cierpliwie od formacji defensywnej.

91'

ŁKS zaczyna pierwszą część dogrywki.

Samu Corral zmienił przed początkiem dogrywki Jakuba Wróbla, który zostawił dzisiaj mnóstwo zdrowia na boisku.

Zarówno ŁKS, jak i Śląsk Wrocław nie grały na takiej intensywności, jak miało to miejsce w pierwszej połowie. Mecz był bardzo wyrównany, a kibice będą mogli podziwiać to dobre widowisko jeszcze przez conajmniej 30 minut.

90+3'

Koniec regulaminowego czasu gry. Czeka nas dogrywka.

90+2'

O strzał z dużej odległości pokusił się Sobociński, ale bramkarz poradził sobie z tą próbą.

90+2'

Sporo niedokładności w końcówcę z jednej i drugiej strony.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Aktywny po wejściu na boisko jest Kelly. Kolejna udana akcja debiutanta, ale futbolówka została wybita przez defensorów Śląska.

89'

Kolejny raz Arek Malarz znakomicie intereweniuje i ratuje remis dla ŁKS-u.

88'

Czujność zachowuje Arek Malarz. Wyciągnął się teraz jak struna golkiper ŁKS-u i wybił futbolówkę na rzut rożny po strzalę głową jednego z piłkarzy z Wrocławia.

88'

Zdemolował teraz wręcz rywala Maciej Wolski, który w ferworze walki zepchnął zawodnika Śląska na bandy reklamowe.

86'

Pod adresem sędziego padają teraz nieparlamentarne przyśpiewki. Kibice są niezadowoleni, że arbiter przeszkodził w rozprowadzeniu akcji piłkarzowi ŁKS-u.

84'

Kelly żywiołowo przywitany przez publiczność przy al. Unii. Każdy kontakt nowego piłkarza z piłką kwitowany jest gromkimi brawami.

83'

Faul na Jakubie Tosiku.

82'

Kolejna zmiana w ŁKS-e. Murawę opuszcza Adam Ratajczyk, a w jego miejsce kolejny debiutant, Kelechukwu.

81'

W ekipie ŁKS-u Przemysław Sajdak zmienia Drago Srnicia.

79'

Podwójna zmiana w Śląsku Wrocław. Do gry przygotowani są Sebastian Bergier i Bartosz Borun. Zmieniają oni Piotra Samca-Talara i Filipa Piaseckiego.

78'

Dobrą szansę na kontraatak zmarnował Ratajczyk, który nie zrozumiał intencji Jakuba Wróbla i zagrał piłkę za plecy napastnika Rycerzy Wiosny.

77'

Rzut rożny po drugiej stronie boiska zakonczył się niecelnym uderzeniem głową piłkarza gości.

76'

Wolski fauluje na połowie Śląska i daje czas wrócić kolegom po nieudanym rzucie rożnym.

75'

Adrian Klimczak kolejny raz w ofensywnej akcji. Lewy obrońca dobrze dograł w pole karne, ale Dominguez za daleko przyjął sobie futbolówkę.

72'

Do strzału doszedł Jakub Tosik, ale piłka po jego uderzeniu zrobiła zbyt wysoki kozioł i dotknęła tylko górnej części siatki bramki Śląska.

71'

Przebojowa akcja Ratajczyka zakończona rzutem rożnym dla gospodarzy.

71'

Kapitalnie znów Sobociński, który łata dziurę po Adrianie Klimczaku.

69'

Ełkaesiacy napędzani żywiołowym dopingiem kibiców zaczynają naciskać coraz mocniej na gości.

68'

Świetną prostopadłą piłkę posłał teraz Jan Sobociński. Futbolówka zagrywana przez stopera ŁKS-u przeszyła linię pomocy i obrony Śląska, ale Wróble nie zdołał skierować jej do siatki.

67'

Celny strzał oddaje Śląsk, ale uderzenie Piaseckiego było za słabe, żeby pokonać kapitana ŁKS-u.

66'

Dobra akcja Klimczaka i Pirulo. Ten pierwszy posłał później nieco za mocne prostopadłe podanie do Domingueza, ale Hiszpan i tak był na spalonym.

64'

Sytuacja opanowana. Zawodnicy cali i zdrowi.

63'

Niebezpieczne starcie w środkowej strefie boiska. Ucierpieli Adam Ratajczyk i Waldemar Sobota.

62'

Mateusz Praszelik zastępuje Adriana Łyszczarza.

62'

Ładna, szybka akcja gospodarzy zakończona niecelnym strzałem Adama Ratajczyka.

60'

Żółtą kartką za faul taktyczny ukarany debiutant, Jakub Tosik.

60'

Pierwszy kwadrans gry w drugiej połowie za nami. Na razie bez fajerwerków z jednej i drugiej strony.

58'

Odważnie ruszył do przodu Pirulo, ale nie przedarł się przez ścianę złożoną z obrońców gości.

56'

Dobrze odnalazł w polu karnym Adrian Klimczak kolegę z zespołu, Jakuba Wróbla. Ten wyprzedził obrońcę i szczupakiem oddał strzał w kierunku bramki Śląska. Bramkarz gości na dwa razy obronił strzał napastnika ŁKS-u.

55'

Arbiter długo się zastanwiał, ale ostatecznie odgwizdał przewinienie na Dominguezie.

53'

Ostro potraktowany Jan Sobociński, ale stoper ŁKS-u szybko podniósł się z murawy i pomaga kolegom w konstruowaniu ataku pozycyjnego.

52'

Dużo miejsca mieli teraz Rycerze Wiosny i wydaje się, że niepotrzebnie Pirulo starał się grać do Wróbla piętką. Hiszpan zrobił to bardzo nieprecyzyjnie i oddał piłkę za darmo.

52'

Na raty, ale defensywa ŁKS-u zatrzymała niebezpiecznie zapowiadający się atak Śląska.

50'

Kontuzjowany Dino Štiglec opuszcza plac gry, a w jego miejsce melduje się Patryk Janasik.

50'

Jan Sobociński chciał długim podaniem zmienić ciężar gry, ale zrobił to niedokładnie. Przy piłce goście.

48'

Na razie spokojnie na boisku. Żadna z drużyn nie rzuciła się do huraganowych ataków.

47'

Nerwowo na decyzję sędziego zareagował Pirulo i został ukarany za to żółtą kartką.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę. Przy piłce ŁKS.

W drugiej połowie za Rozwandowicza pojawi się z numerem 24 Jakub Tosik, dla którego będzie to debiut w ŁKS-e.

Łódzki Klub Sportowy notuje bardzo dobrą pierwszą połowę. Od  9 minuty po strzale z jedenastu metrów prowadzili podopieczni Wojciecha Stawowego, ale tuż przed końcem pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił doświadczony Dąbrowski, który źle obliczył lot piłki. Drugi z pary środkowych obrońców z kolei notuje na razie bardzo dobry występ, ale wiadomo, że nie powinno chwalić się stopera przed końcem meczu. Do przerwy remis 1:1.

45+1'

Koniec pierwszej części gry.

45'

1 minuta doliczona do 1. połowy spotkania.

43'

Dąbrowski źle obliczył tor lotu piłki i nie zdążył złapać futbolówki przed kozłem. Wykorzystał to napastnik Śląska, który w sytuacji sam na sam przelobował Arkadiusza Malarza. Głupią bramkę do szatni traci ŁKS.

42'

Ogromny błąd popełnia teraz Maciej Dąbrowski, który nie notuje dobrej pierwszej połowy meczu. ŁKS - Śląsk 1:1.

41'

Dużym niezdecydowaniem wykazał się Ratajczyk, który zaprzepaścił świetnie zapowiadającą się kontrę.

40'

ŁKS wychodzi z kontrą.

40'

Korner dla Śląska w 40 minucie meczu.

39'

Świetnie rozprowadził piłkę Pirulo do Ratajczyka. Ten dostrzegł nie wiadomo dlaczego, ale wbiegającego w pole karne stopera, Dąbrowskiego. Ratajczyk dograł mu idealną piłkę, ale Maciej Dąbrowski mocno chybił i znalazł się przy tym na pozycji spalonej.

37'

Dąbrowski bez pomysłu wykopał piłkę do przodu i oddał ją Śląskowi.

35'

Minimalnie po strzalę głową chybił napastnik Śląska, Filip Piasecki!

35'

Śląsk Wrocław przed szansą na dobre dośrodkowanie z lewej flanki.

34'

Głupia strata Dąbrowskiego, który ratuje się faulem. Stoper ŁKS-u otrzymuje za to zagranie żółty kartonik.

33'

Na spalonym znalazł się Adrian Łyszczarz i ŁKS wznawia grę od rzutu wolnego.

32'

Drugi kwadrans upłynął pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów. ŁKS nadal amibtnie walczy, ale Śląsk częściej utrzymuje się teraz przy piłce.

31'

Dobrze na prawej stronie pokazał się Wolski, który dostał precyzyjne podanie od Pirulo, ale prawy obrońca ŁKS-u zepsuł dośrodkowanie. Śląsk w posiadaniu futbolówki.

30'

Piłka trafia do Waldemara Soboty, ale ten uderza obok bramki Malarza.

30'

Śląsk radzi sobie z dośrodkowaniem i rusza z kontrą.

29'

Z prawej strony pola karnego Śląska faulowany został Jakub Wróbel. Do piłki podchodzi Dominguez.

28'

Świetnie Maciej Wolski wyprzedził rywala, zastawił się i dał się sfaulować.

27'

Arek Malarz pewnie wyszedł do piłki zagrywanej z lewej strony przez Stiglca i rozpoczął atak ŁKS-u.

26'

Maciej Dąbrowski zaczyna od rzutu wolnego po faulu na jednym z ełkaesiaków.

26'

Piłkarz z Wrocławia wstał, a Śląsk zaczął atak pozycyjny.

25'

Spóźniony Rozwandowicz fauluje swojego rywala, który nie podnosi się z boiska.

24'

Agresywnie w obronie Maciej Wolski, który wyłuskał piłkę dla swojej drużyny. Łodzianie przy piłce.

23'

Śląsk konstruuje atak od tyłu.

22'

Znów świetna okazja dla ŁKS-u! Adam Ratajczyk znalazł się w polu karnym, zwiódł rywali i oddał strzał po długim słupku. Bramkarz Śląska sparował jednak na rzut rożny.

21'

Bardzo ładna klepka dwóch Hiszpanów. Dominguez na jeden kontakt zagrał z Pirulo, a ten drugi oddał dobry strzał w kierunku bramki Śląska. Putnocky radzi sobie jednak z tą próbą.

21'

Kolejny korner wrocławian bez konsekwencji dla gospodarzy, ale Śląsk nadal w natarciu.

20'

Bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Dragoljub Srnić, który stracił futbolówkę pod własnym polem karnym. Na szczęście dla niego koledzy wybili piłkę na rzut rożny.

19'

Stoper ŁKS-u zablokował strzał piłkarza gości wślizgiem i zażegnał niebezpieczeństwo. Gdyby spóźnił się choćby o sekundę prawdopodbnie byłoby 1:1.

18'

Kapitalnie w defensywie Jan Sobociński!

18'

Nerwowo zachował się teraz Adrian Klimczak, który posłał świecę w górę i oddał piłkę gościom.

17'

Tym razem również ŁKS sobie poradził. Łodzianie znów w ataku pozycyjnym.

17'

Kolejny rzut wolny dla gości.

16'

Groźnie było w polu karnym ŁKS-u, ale łodzianie na raty, ale jednak zażegnali niebezpieczeńśtwo po stałym fragmencie gry wrocławian.

15'

Kolejna okzazja dla ełkaesiaków, ale Wróbel tym razem nie siegnął piłki. Świetny pierwszy kwadrans w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Stawowego.

14'

Kapitalna akcja łodzian. Świetnie piłkę rozegrali Wróbel, Pirulo i Ratajczyk, Ten pierwszy spudłował jednak w sytuacji 100%.

12'

Łódzki Klub Sportowy ataku pozycyjnym. Szybko wypadł z własnej połowy Pirulo, ale do spółki z Jakubem Wróblem zwolnili akcję.

11'

Ambitnie Adam Ratajczyk, ale faulowany zawodnik z numerem 16.

10'

Śląsk od razu zabiera się do pracy i siada na połowie ŁKS-u.

9'

Perfekcyjnie wykorzystana jedenastka przez Hiszpana.

9'

ANTONIO DOMINGUEZ I 1-0 DLA RYCERZY WIOSNY!

8'

Mamy rzut karny dla ŁKS-u!

7'

Trwa analiza na wozie VAR.

6'

Mamy pierwszą kontrowesję! W polu karnym padł Jakub Wróbel, który uprzedził rywala i został kopnięty przez przeciwnika.

6'

Nie było to udane dośrodkowanie, ale piłkarze Śląska spanikowali i wybili futbolówkę na kolejny rzut rożny.

5'

Pierwszy rzut rożny dla ŁKS-u.

5'

Faulowany Maciej Dąbrowski, który odważnie wszedł z piłką na połowę rywali. Rzut wolny wykonuje Dominguez.

4'

Bardzo czujnie w pierwszych minutach Jan Sobociński w tyłach. Zawodnik z numerem 2 na plecach dobrze asekurują swoich partnerów.

3'

Faulowany pod włąsnym polem karnym był Adam Ratajczyk. ŁKS zaczyna od rzutu wolnego.

2'

ŁKS odzyskał piłkę po pierwszym nieudanym ataku Śląska i konstruują swoją akcję w ataku pozycyjnym.

1'

Zaczęło się! Śląsk przy piłce.

Piłkarze obydwu zespołów gotowi są już do rozpoczęcia rywalizacji w Pucharze Polski w sezonie 2020/2021.

Kibice gospodarzy wstali z miejsc i śpiewem witają swoich ulubieńców, dodając tym samym otuchy Rycerzom Wiosny.

Do rozpoczęcia spotkania 1/32 finału Pucharu Polski pozostał kwadrans. Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Łukasz Szczech. Na liniach czuwać będą Marcin Lisowski i Filip Sierant. Wspomagał głównego na VARze będzie Paweł Raczkowski.

35 minut przed początkiem spotkania na rozgrzewkę wybiegli również przyjezdni.

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego właśnie wybiegli na boisko i zaczynają rozgrzewkę przed meczem. Do pierwszego gwizdka pozostało 40 minut.

Na naszym panelu dostępny jest już skład, w jakim wystąpią zawodnicy obydwu zespołów. W ŁKS-e nowe nabytki na razie na ławce. Piotr Gryszkiewicz, Kelly i Tosik będą czekali na swoje szanse i być może w drugiej połowie, któregoś z nowych piłkarzy zobaczymy na boisku.

Być może zobaczymy dzisiaj na boisku nowe nabytki ŁKS-u. Największe szanse na grę trener Stawowy daje Kelly'emu i Tosikowi.

Łodzianie za nieco ponad godzinę rozpoczną walkę w Pucharze Polski. Przeciwnikiem będzie drużyna śląska Wrocław. Wojciech Stawowy zadeklarował, że on i jego piłkarze poważnie potraktują to spotkanie i będą chcieli zrewanżować się rywalom za ostatnią ligową porażkę. Rycerze Wiosny polegli wtedy we Wrocławiu 0:4.