Przeklęta czwarta kwarta. Widzew przegrał w Gorzowie [RELACJA]

Przeklęta czwarta kwarta. Widzew przegrał w Gorzowie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Koszykarki Widzewa Łódź nie zdołały pokonać Enei Gorzów Wlkp i awansować na ósmą pozycję w Basket Lidze Kobiet. Decydująca okazała się czwarta kwarta, przegrana przez łodzianki 15:24.

Koszykarki z Łodzi na początku spotkaniu grały na wysokiej skuteczności i po trafieniu Gertchen prowadziły już 15:8. Tuż przed końcem pierwszej kwarty gospodynie zniwelowały przewagę Widzewa do czterech punktów.

Łodzianki nie zwalniały tempa w drugiej kwarcie. Po akcji 2+1 Emery prowadziły 31:24. Końcówka drugiej kwarty należała jednak do gorzowianek i po skutecznych akcjach Copper gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 37:34.

Trzecia kwarta to wymiana ciosów i na tablicy wynik oscylował w okolicach remisu. Kropkę nad „i” do zwycięstwa PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów postawiła w ostatniej kwarcie, wygranej 24:15. Koszykarki Widzewa nie były w stanie sforsować obrony gospodyń. W ataku ekipy z Gorzowa szalała natomiast Kahleah Copper, zdobywczyni 29 punktów.

Dobra gra w obronie i szalejąca w ataku Kahleah Copper dały gorzowiankom bardzo cenne zwycięstwo.

- Taki był plan, by być jak najdłużej w grze. Chcieliśmy zmusić Gorzów do dużej liczy rzutów za trzy. Dziękuję dziewczynom za walkę. W czwartej kwarcie rywal zagrał bardzo dobrze w obronie, a my przy braku sił mieliśmy problemy w ataku. Chcieliśmy powalczyć, spróbować, ale czegoś zabrakło. Zbiórki to jest nasz problem w tym sezonie, a Gorzów pokazał jak mocny jest w walce na tablicy – powiedział po meczu trener Wojciech Szawarski.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - CosinusMED Widzew Łódź 82:72 (15:19, 22:15, 21:23, 24:15)

CosinusMED Widzew Łódź: Emery 18, Davis 13, Drop 11, Jasnowska 10, Vucković 8, Gertchen 7, Gala 5