Remis Widzewa w starciu z GKS-em Jastrzębie [RELACJA]

Remis Widzewa w starciu z GKS-em Jastrzębie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź rozegrał w środę swój czwarty mecz kontrolny. Na boisku w Uniejowie łodzianie zmierzyli się z I-ligowym GKS-em Jastrzębie, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka w pierwszej połowie nie pozwolili zdominować się rywalowi z wyższej klasy rozgrywkowej, co więcej to właśnie oni kreowali więcej okazji do strzelenia bramki, choć klarownych sytuacji dużo nie mieli. Piłkarzom Widzewa brakowało szybkości w podejmowaniu decyzji, lub celności. Najlepsze okazje do zdobycia gola mieli Radwański oraz Gutowski, lecz żaden z nich nie zdołał pokonać Mariusza Pawełka.

Tym razem trener Czerwono-Biało-Czerwonych nie zdecydował się posłać na drugą połowę całkiem innej jedenastki – zmian w składzie było „tylko” pięć. Roszad dokonał także rywal, co w konsekwencji przełożyło się na obraz gry. Teraz to GKS częściej atakował na bramkę niż Widzew i nierzadko akcje te były niezwykle groźne. W bramce łodzian dobrze spisywał się jednak Wolański, kilkukrotnie też dobrze wsparli go koledzy z bloku defensywnego. Widzew kilkukrotnie próbował skontrować rywala, lecz znów brakowało odrobiny szczęścia w poczynaniach ofensywnych.

W 80. minucie meczu szczęście opuściło także obronę łodzian, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Daniel Tanżyna interweniował tak niefortunnie, że posłał piłkę do własnej bramki. Nie upłynęła minuta, a Widzew mógł wyrównać, jednak dobry strzał Gutowskiego został w jeszcze lepszym stylu obroniony przez bramkarza GKS-u. To co nie udało się zaraz po stracie gola Gutowskiemu, zdołał dokonać Przemysław Kita przed samym zakończeniem spotkania. W 90. minucie Kosakiewicz dograł w pole karne jastrzębian, gdzie czekał niepilnowany Kita i z ostrego kąta pokonał bezradnego Otczenaszenkę.

Wynik do końca nie uległ już zmianie, co oznacza, że po serii trzech zwycięstw łodzianie po raz pierwszy zremisowali w tegorocznych przygotowaniach. Warto uspokoić także tych, którzy są zmartwieni kolejną nieobecnością Marcina Robaka – kapitan łodzian nie występuje w każdym ze sparingów, ponieważ sztab przewidział dla niego indywidualny tryb przygotowań do rundy wiosennej.

Przed wylotem do Turcji, zaplanowanym na 10 lutego, Widzew rozegra jeszcze jeden sparing – w sobotę 8 lutego zagra na Łodziance przeciwko III-ligowemu KKS-owi Kalisz.

Widzew Łódź – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)