Reprezentacja Polski w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Polki z łódzkimi siatkarkami odesłały do domu Ukrainę - Zdjęcie główne

Sport Reprezentacja Polski z problemami, ale pokonała w 1/8 finału mistrzostw Europy 3:1 Ukrainę i melduje się w ćwierćfinale. Tam nasze kadrowiczki czeka jednak arcytrudne zadanie, bowiem na siatkarki, w tym te łódzkie, czekać będzie faworyt z Turcji.

Z piekła do nieba. Polki meldują się w ćwierćfinale

Nasze siatkarki mówiąc delikatnie nie zaczęły najlepiej tego spotkania. W pierwszym secie nasze reprezentantki kompletnie nie radziły sobie z dobrze ustawionymi w obronie Ukrainkami, które na dodatek świetnie grały blokiem. Polki miały olbrzymi problem z kończeniem swoich ataków, co tylko napędzało Ukrainki. Rywalki biało-czerwonych w pełni zasłużenie wygrały otwierającą partię 25:21.

Po przerwie nasze zawodniczki wyglądały już nieco lepiej, ale nadal Ukrainki sprawiały im mnóstwo problemów. Podopieczne Jacka Nawrockiego ograniczyły jednak ilość swoich błędów, które w pierwszym secie niebłagalnie się mnożyły. Mimo dużych ciężarów, nasze reprezentantki wytrzymały ciśnienie i w tym bardzo ważnym secie numer dwa potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejną odsłonę reprezentacja Polski zaczęła znakomicie, bo od prowadzenia 4:0. Niestety później znowu znalazły się w odwrocie. Nasza gra nie wyglądała dobrze, kiedy Polki były pod presją i musiały bronić skromnego prowadzenia. Koniec końców nasze reprezentantki wytrzymały ciśnienie i wygrały 25:22.

Czwarty set to już o wiele lepsza gra naszych siatkarek. Polkom pomagał też fakt, że błędy pojawiały się w ekipie rywalek. Ukrainki trochę bez walki oddały czwartego seta i przegrały go aż 17:25.

Polecamy: ŁKS Commercecon Łódź wygrywa sparingowy rewanż z Energa MKS-em Kalisz

Występ łódzkich siatkarek

Jeszcze w pierwszym secie na placu gry pojawiła się zawodniczka ŁKS-u, Martyna Grajber. Nowa Ełkaesianka zmieniła Martynę Łukasik, która nie weszła dobrze w to spotkanie. Grajber już w pierwszej akcji miała okazję na pokazanie swoich umiejętności w przyjęciu, ale zrobiła to niedokładnie, czego konsekwencją był skuteczny blok Ukrainek. Parę minut później Martyna Grajber poprawiła się jednak i dzięki jej instynktownej obronie, reprezentacja Polski skutecznie skontrowała. Wariant z siatkarką ŁKS-u nie sprawdził się jednak, a w drugim secie została zmieniona przez młodziutką zawodniczkę Chemika Police, Martynę Czyrniańską. Była zawodniczka Budowlanych wróciła jednak w trzeciej odsłonie i wydatnie przyczyniła się do wygranej w tej partii, gdyż w świetnym stylu obroniła kiwkę jednej z Ukrainek, po czym bardzo ważny punkt zdobyła Malwina Smarzek. Ełkaesianka dołożyła do tego 1 punkt.

Koleżanka Grajber z ŁKS-u, Klaudia Alagierska tradycyjnie zagrała w wyjściowej szóstce i trzymała swój równy wysoki poziom. 25-letnia środkowa zdobyła aż 10 punktów, w tym 3 bezpośrednio z zagrywki.

Ze strony Budowlanych oglądaliśmy w akcji Zuzannę Górecką. 21-latka podobnie do Alagierskiej zdobyła 10 punktów na co złożyły się m.in. 2 asy serwisowe. Monika Fedusio nie pojawiła się na boisku.

W ćwierćfinale na nasze reprezentantki czeka już Turcja, która przed meczem Polek uporała się z Czechami wygrywając w czterech setach. Spotkanie Polek z Turczynkami rozegrane zostanie w najbliższy wtorek 31 sierpnia.

Polska - Ukraina 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)