Reprezentacja Polski zawodzi w pierwszym meczu na Euro 2020. Minorowe nastroje łódzkich kibiców - Zdjęcie główne

Reprezentacja Polski zawodzi w pierwszym meczu na Euro 2020. Minorowe nastroje kibiców po meczu ze Słowacją

Sport Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym meczu na Euro 2020. Biało-czerwoni rozczarowali na całej linii w meczu przeciwko Słowacji, którego wynik był kluczowy w kontekście ewentualnego awansu. Polska przegrała 1:2, a jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Karol Linetty.

Reprezentacja Polski zaczyna najgorzej jak się da

Na to spotkanie czekało miliony Polaków. Mecz ze Słowacją przez wielu uważany był za najważniejszy w naszej grupie. Słowacja była bowiem uważana za najłatwiejszego rywala, z którym po prostu musieliśmy wygrać. Niestety reprezentacja Polski rozczarowała na całej linii i przegrała z sąsiadami z południa 1:2.

Słowacy do przerwy prowadzili 1:0 po indywidualnej akcji Roberta Maka i samobójczym golu Wojciecha Szczęsnego.

Polecamy: Piotrkowska Łódź. Łodzianie wspierali polskich piłkarzy na Piotrkowskiej w Łodzi. Z takim wsparciem naprawdę nie wypadało przegrać [zdjęcia]
Tuż po przerwie po ładnej akcji, ale bardzo szczęśliwym strzale Karola Linetty’ego doprowadziliśmy do wyrównania. Na nasze nieszczęście kilkanaście minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak.

To zdecydowanie wyhamowało nasze poczynania. Wyraźnie przygaszona drużyna znad Wisły popełniła proste błędy w kryciu przy rzucie rożnym, a słowacki obrońca, Milan Škriniar wykorzystał przestrzeń i czas, który miał w polu karnym i ustalił wynik spotkania na 2:1.

Byli zawodnicy łódzkich klubów nie pomogli

W końcówce spotkania szanse dostał były zawodnik SMS-u Łódź, Karol Świderski. Występujący obecnie w PAOK-u Saloniki napastnik zameldował się na murawie w 85. minucie, ale nie zdążył zaznaczyć w żaden sposób swojej obecności na boisku.

Na ławce rezerwowych obecny był także Przemysław Płacheta, który w przeszłości rywalizował w młodzieżowych drużynach ŁKS-u Łódź oraz podobnie do Świderskiego, w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Bardzo trudne zadanie reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski bardzo skomplikowała sobie sytuację w grupie. Po porażce ze Słowacją nasi reprezentanci zagrają jeszcze z Hiszpanią i Szwecją. Patrząc na to, co dzisiaj zaprezentowali nasi gracze, ciężko być optymistą w kolejnych spotkaniach, ale nam kibicom pozostaje wierzyć i trzymać kciuki do samego końca.