Rezerwy ŁKS-u Łódź z awansem do 3. ligi! Łodzianie w imponującym stylu rozprawili się z Borutą Zgierz - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego nie zdjęli nogi z gazu nawet na moment w spotkaniu przeciwko Borucie Zgierz, który w pierwszej części sezonu wyrósł na głównego rywala ŁKS-u do awansu do 3. ligi. Druga drużyna biało-czerwono-białych wygrała bezapelacyjnie 6:1.

Zgierzanie zaczęli od niebezpiecznego strzału strzelca wyborowego Boruty, Patryka Pietrasiaka. Dobrze jednak spisał się w bramce ŁKS-u, Maciej Kot. Łodzianie szybko odpowiedzieli pierwszą bramką. W głównych rolach w 8. minucie wystąpili Oskar Koprowski i Maciej Radaszkiewicz. Pierwszy asystował, a drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po pierwszym kwadransie mieliśmy już 2:0 dla ŁKS-u. Bardzo ładną i składną akcję dla oka wykończył Artur Sójka. Do przerwy łodzianie prowadzili 3:0, a trzeciego gola dołożył Jakub Romanowicz. Mogli prowadzić wyżej, ale bardzo dobrze w bramce Boruty spisywał się Dominik Wężyk. Przewaga łódzkiej ekipy nie podlegała jednak jakiejkolwiek dyskusji.

Po zmianie stron nadzieję w serca zgierskiego Boruty wlał Patryk Pietrasiak. Napastnik wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Stanisława Lasoty, który dodatkowo wyleciał z boiska z czerwonym kartonikiem.

Szybko jednak zapędy gości ukrócił Michał Karlikowski strzelając czwartą bramkę. W 70. minucie siły na boisku się wyrównały. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Damian Bierżyński.

ŁKS Łódź nie zamierzał jednak rezygnować z dalszych bramek. Piątą i szóstą bramkę dołożyli Marcel Wszołek i Mateusz Bąkowicz, a awans do 3. ligi biało-czerwono-białych stał się faktem.

Rezerwy ŁKS-u Łódź pewnym krokiem meldują się w 3. lidze!

Ełkaesiacy w imponującym stylu zagwarantowali sobie miejsce na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Łodzianie w 35 meczach wygrali aż 29 z nich, a 6 spotkań zremisowali. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera nie ponieśli ani jednej porażki.

Na 3 spotkania przed końcem rezerwy ŁKS-u Łódź mają 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Wartą Sieradz i aż 16 punktów nad środowym rywalem ze Zgierza.

ŁKS II Łódź - Boruta Zgierz 6:1 (3:0)
1:0 - Maciej Radaszkiewicz 8'
2:0 - Artur Sójka 15'
3:0 - Jakub Romanowicz 33'
3:1 - Patryk Pietrasiak 61' (k.)
4:1 - Michał Karlikowski 64'
5:1 - Marcel Wszołek 87'
6:1 - Mateusz Bąkowicz 90'

ŁKS II: Kot -Bąkowicz, Lorenc, Lasota, Karlikowski (Wszołek 79'), Romanowicz (Radziński 65'), Sójka (Górecki 84'), Koprowski, Piela (Czypicki 65'), Gmosiński (Zając 79'), Radaszkiewicz (Lebkuchen 84')

Boruta: Wężyk – Tonn, Naidyshak, Bierżyński, Knera, Madejski, Pękała, Andrysiak (Siennicki 53'), Pawlikowski, Misiak, Pietrasiak.