Różnica klas. ŁKS Commercecon Łódź dopełnia formalności w Pucharze CEV

Sport Łódzkie Wiewióry nie pozostawiły żadnych złudzeń przeciwniczkom z Wysp Kanaryjskich. Podopieczne Michala Maška po pierwszym efektownym zwycięstwie, zrobiły to po raz drugi. W rewanżu nie poszło aż tak gładko, ale i tak zamknął się on jedynie w trzech setach.

Szybki dwumecz na korzyść ŁKS-u Commercecon Łódź

We wtorkowy wieczór Ełkaesianki rozbiły w pył zespół CV Gran Canaria w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu CEV. Na rewanż kibice nie musieli długo czekać, bowiem w związku z obostrzeniami covidowymi drugi mecz odbył się już następnego dnia, także w łódzkiej Sport Arenie.

Hiszpańskie siatkarki postawiły trudniejsze warunki do gry i widać było, że nie zamierzają przegrać z łodziankami aż tak gładko, jak miało to miejsce 24 godziny wcześniej. W pierwszym secie Wiewióry załatwiły sprawę dopiero w samej końcówce, kiedy Martyna Grajber przyklepała zwycięstwo 25:23.

Początek drugiego seta zupełnie nie pasował do obrazu całego dwumeczu. To zawodniczki przyjezdne narzuciły swoje warunki i prowadziły nawet 6:2. Ełkaesianki potrafiły jednak odwrócić losy tego seta, w dużej mierze za sprawą Veroniki Jones-Perry. Gospodynie wygrały 25:17.

Trzeci set był zarazem ostatnim w tej rywalizacji. Gra była wyrównana i bardzo ciekawa, ale wiadomo, że nie było takich emocji, bowiem ŁKS Commercecon miał już zapewniony awans. Podopieczne Michala Maška wygrały 25:23 i oficjalnie zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu CEV.

Następna runda zostanie rozegrana już w 2022 roku, a Wiewióry spotkają się w niej z chorwackim Mladost Zagreb, który w 1/8 finału miał zmierzyć się z TS Volley Düdingen, ale szwajcarski klub w obliczu napiętej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, wycofał się z rozgrywek.

ŁKS Commercecon Łódź 3:0 CV Gran Canaria