RUGBY: Świetna passa trwa! Ekipa Rugby Łódź wygrywa po cięzkim meczu

RUGBY: Świetna passa trwa! Ekipa Rugby Łódź wygrywa po cięzkim meczu - Zdjęcie główne

SportW niedzielę zawodnicy Rugby Łódź podejmowali u siebie Pogoń Siedlce. Po bardzo zaciętym boju lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 27:13.

Pierwsza zaczęła punktować Pogoń. Pewność siebie drużyny gości od pierwszych minut zaskoczyła podopiecznych Przemysława Szyburskiego, którzy potrzebowali kilku minut, by wejść na swój poziom. Gdy to już się udało, gospodarze przeszli do ofensywy i pierwsza  połowa zakończyła się wynikiem 17:8. Właśnie taki rezultat utrzymywał się przez większość meczu.

W drugiej połowie można było zauważyć lekką przewagę przyjezdnych. Ciągłe ataki zespołu z Siedlec  z czasem zaczęły przynosić efekty, jednakże wykończenie dobrych akcji pozostawiało wiele do życzenia. Ostatnie minuty meczu toczyły się już pod dyktando łódzkiej ekipy, która powiększyła przewagę punktową na tyle, by bez większych nerwów dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.

Za tydzień lider ekstraligi pojedzie do stolicy, gdzie zmierzy się z tamtejszą Skrą. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00.

Master Pharm Rugby Łódź – MKS Pogoń Awenta Siedlce 27:13 (17:8)
Punkty: Kramarenko 5, Mirosz 5, Nibladze 5, Gdula 12