RUGBY: Udany rewanż za przegrany finał! Master Pharm Rugby Łódź górą w Sopocie

RUGBY: Udany rewanż za przegrany finał! Master Pharm Rugby Łódź górą w Sopocie - Zdjęcie główne

SportRugbiści Master Pharm Rugby Łódź pokonali w Sopocie miejscowe Ogniwo 13:11 (10:8) i tym samym zrewanżowali się swoim rywalom za porażkę w ostatnim finale mistrzostw Polski.

Hitowe spotkanie drugiej kolejki nie zawiodło. Mecz trzymał w napięciu od pierwszych do ostatnich minut.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Już po pięciu minutach Ogniwo wyszło na prowadzenie 8:0, ale chwilę później łodzianie zaliczyli przyłożenie, a po podwyższeniu zbliżyli się do sopocian na jeden punkt (8:7).

Polecamy: Nowa siatkarka ŁKS-u Commercecon mistrzynią Europy!
Kolejne punkty także padły łupem ekipy z Łodzi. Próbę kopu za 3 punkty wykorzystał Gdula i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 10:8.

Po zmianie stron Rugby Łódź powiększyło swoje prowadzenie. Ponownie punkty zdobył Gdula, który wykorzystał rzut karny. Ogniwo rzuciło się do odrabiania strat. Częściowo się to udało za sprawą Piotrowicza, który kopnął na słupy z 45 metrów.

Pasjonująca końcówka nie przyniosła kolejnych zdobyczy punktowych, chociaż zarówno Ogniwo jak i Master Pharm Rugby Łódź mieli okazje do zaliczenia przyłożeń czy zdobycia punktów po kopnięciach.

Ostatecznie zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź pokonali Ogniwo Sopot 13:11 i z kompletem punktów plasują się na czele tabeli Ekstraligi Rugby.

Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź 11:13 (8:10)
Punkty: Olszewski 5, Piotrowicz 6 - Gdula 13