Słodko-gorzki debiut byłego gracza Widzewa Łódź w PKO Ekstraklasie. Michael Ameyaw przegrywa na inaugurację sezonu - Zdjęcie główne

Sport PKO Ekstraklasa zaczęła zmagania tydzień przed Fortuna 1 Ligą. Co w tym interesującego dla łódzkich kibiców? Otóż swój debiut w nowym klubie zaliczył dzisiaj Michael Ameyaw. Były piłkarz Widzewa Łódź pokazał się z dobrej strony, ale jego Piast Gliwice przegrał na inaugurację sezonu z Rakowem Częstochowa 2:3.

Widzew Łódź nie zdołał zatrzymać utalnetowanego młodzieżowca

W maju dowiedzieliśmy się, że wygasającego kontraktu z Widzewem nie przedłuży utalentowany młodzieżowiec. Michael Ameyaw wolał związać swoją przyszłość z grającym w PKO Ekstraklasie, Piastem Gliwice. Więcej na temat odejścia 20-latka z al. Piłsudskiego 138 pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj Michael Ameyaw zadebiutował w barwach mistrza Polski z sezonu 2018/2019 na poziomie ekstraklasy i dla niego samego był to całkiem niezły początek. Piłkarz zameldował się na murawie w 80. minucie razem z Damianem Kądziorem zmieniając Arkadiusza Pyrkę i Dominika Steczyka.

Michael Ameyaw pokazuje się z dobrej strony, ale wynik pozostawia wiele do życzenia

Piast Gliwice co prawda przegrał w pierwszym meczu sezonu 2021/2022 z Rakowem Częstochowa w dramatycznych okolicznościach, ale sam piłkarz z ghańskimi korzeniami pokazał się z naprawdę niezłej strony. Piast prowadził 2:1, a w 70. minucie otrzymał od Szymona Marciniaka rzut karny. Patryk Lipski jedenastki nie wykorzystał, a 5 minut później drużyna Ameyawa przegrywała już 2:3.

Minione rozgrywki w Fortuna 1 Lidze pokazały, że Widzew mógłby mieć sporo pociechy z gry 20-latka. Przyszłość jednak potoczyła się inaczej i wydaje się, że Michael Ameyaw może odgrywać w przyszłości istotną rolę w Gliwicach.