Reklama

Reklama

Stadion ŁKS-u w budowie 50 lat temu i dziś. Zobacz archiwalne zdjęcia! [galeria]

Opublikowano: wt, 13 lip 2021 20:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Stadion ŁKS-u rośnie w oczach. Już za kilka miesięcy przy al. Unii 2 w Łodzi oddany do użytku zostanie nowoczesny stadion wyposażony w cztery trybuny. Co ciekawe, przeszło 50 lat temu na ŁKS-ie także trwały prace budowlane. Zobacz archiwalne zdjęcia z lat 60. XX wieku!

Stadion ŁKS-u. Archiwalne zdjęcia z al. Unii Lubelskiej 2

W 1922, z inicjatywy m.in. Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta Łodzi po odzyskaniu niepodległości, podjęto decyzję o budowie Parku Sportowego dla Łódzkiego Klubu Sportowego, w którego skład miał wchodzić także stadion piłkarski. 

!reklama!

Jego budowa trwała do 1924, rok później posiano na głównej płycie boiska trawę.

Z kolei w 1969 roku, a więc 52 lata temu, przy al. Unii Lubelskiej 2 wybudowano trybunę, pod którą umieszczono halę o pojemności 1 tys. osób, w której swoje mecze rozgrywały sekcje koszykówki (mężczyzn i kobiet) oraz siatkówki kobiet ŁKS. Zdjęcia z tej historycznej budowy zobaczycie powyżej, gdyż są one dostępne w zasobach Miastografu.

Miastograf to cyfrowe archiwum materiałów o Łodzi działające na zasadzie portalu społecznościowego. Dzięki wolontaryjnej pracy osób nim zarządzających mamy szansę zapoznać się z materiałami i zdjęciami dot. dawnej Łodzi i poznać bliżej historię naszego miasta. To zbiór pamiątek z domowych archiwów i prywatnych kolekcji łodzian.

Polecamy: Mikkel Rygaard będzie ważnym ogniwem w zespole ŁKS-u Łódź w nadchodzącym sezonie?

Stadion ŁKS-u. Nowoczesny piłkarski obiekt Łódzkiego Klubu Sportowego ma swojego patrona

24 maja Hanna Zdanowska podpisała zarządzenie, wedle którego nowy stadion piłkarski przy al. Unii będzie nosił nazwę Władysława Króla:

- Wiem, że to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich, którym bije serce po tej stronie naszego miasta. Teraz to szczególne dla Łodzi miejsce będzie miało szczególnego patrona, który pomimo wielu osiągnięć zawsze był skromnym człowiekiem. W związku z tym podjęłam zarządzenie, że stadion przy al. Unii 2 będzie nosił imię Władysława Króla, jednej z ikon klubu, patrona i swego rodzaju ideału dla piłkarzy - oznajmiła Hanna Zdanowska.

Sam stadion Łódzkiego Klubu Sportowego będzie wyposażony w dwa telebimy – jeden w narożniku trybuny zachodniej i południowej, a drugi naprzeciwko – w narożniku trybuny północnej i wschodniej.

Na stadionie pojawi się dodatkowa tablica wyników, która będzie zlokalizowana w południowo-wschodnim narożniku stadionu, pod dachem. 

Polecamy: Widzew Łódź ponownie wspierany przez kibiców. Karnety rozchodzą się jak świeże bułeczki

Charakterystyka stadionu ŁKS-u Łódź:

  • długość wraz ze schodami zewnętrznymi: 210,70m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia: 119,84m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia: 25,82 m,
  • wymiary boiska:  68 m x 105 m,
  • pojemność stadionu po rozbudowie: minimum 18 tys. miejsc
Polecamy: W Łodzi rośnie piękny stadion! Zobacz wideo z budowy obiektu ŁKS-u [film]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy