SUMO: Duży sukces UKS-u Master! Młodzi łodzianie zdobyli 20 medali w Pucharze Polski! - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend w Siedlcach odbył się Puchar Polski w sumo. Wzięli w nim udział młodzicy i kadeci klubu UKS Master Łódź. Był to pierwszy z turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Europy w Rumunii.

Był to bardzo udany turniej dla łódzkiego zespołu. Zawodnicy UKS-u Master zdobyli aż 20 medali! Podopieczni trenerów Piotra Górskiego i Jacka Górskiego zdobyli trzy puchary w klasyfikacjach drużynowych. W kategorii młodzików, łodzianie także pokazali się z bardzo dobrej strony, zajmując drugie miejsce.

Oliwia Jagiełło nie miała sobie równych wśród młodziczek zdobywając złoty medal w kategorii 50 kg i srebro w kategorii 55 kg. Srebrne medale wywalczyły także Hanna Górska w kategorii 23 kg oraz Antonina Kowalicka w kategorii 25 kg. Brązem w kategorii 35 kg, mogą się z kolei pochwalić Jagoda Górska i Wiktoria Anzel.

Nie zawiedli także chłopcy, do których rąk trafiły cztery brązowe medale. Dwa zdobył Aleksander Demontowicz w kategorii 50 kg oraz 55 kg. Po jednym brązie zdobyli Przemysław Mleczko (kategoria 33 kg) i Miłosz Kaźmierczak (kategoria 60 kg).

To jednak nie koniec wyróżnień dla zespołu UKS Master. Kadetki także zdobyły medale! Dwa złota powędrowały w ręce Oliwii Glegolskiej, która zwyciężyła w kategoriach 70 kg oraz Open. Dwa medale wywalczyły również Roksana Ludwa  - złoty medal w kategorii 45 kg i brąz w kategorii 50 kg.  Dwa brązy w kategoriach 50 i 55 kg ma na swoim koncie także Aleksandra Brzeszcz.

Oprócz wymienionych wyróżnień, cztery trofea powędorwały jeszcze do kadetów UKS-u Master. Na szyi Ksawerego Kamińskiego zawisło z kolei zarówno złoto po zwycięstwie w kategorii Open, jak i srebro (kategoria +95 kg). Jeden złoty medal padł też łupem Jakuba Chmieleckiego (kategoria 65 kg), a jeden srebrny trafił do rąk Wszebora Chmielewskiego (kategoria 85 kg).