UNIHOKEJ: Nieznaczna porażka AZS-u w ostatnim meczu w sezonie [RELACJA]

UNIHOKEJ: Nieznaczna porażka AZS-u w ostatnim meczu w sezonie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Zespół AZS-u Politechniki Łódzkiej przegrał we własnej hali 8:10 w starciu z TravelPL Wilki Sanok. Dla łódzkiej drużyny było to ostatnie starcie w tym sezonie.

Zawodnicy AZS-u obiecali walkę swoim kibicom i dotrzymali słowa. Choć w tym meczu nie grali już praktycznie o nic, pokazali ogromną motywację i sprawili niemałe problemy wyżej notowanemu rywalowi.

Na samym początku spotkania, już w 7. sekundzie meczu, to Wilki objęły prowadzenie. Łodzianie odpowiedzieli parę minut później, a do końca pierwszej tercji wyszli na prowadzenie 4:2.

Na początku drugiej części meczu zdobyli kolejnego gola i osiągnęli największą w tym spotkaniu przewagę 3 bramek (5:2). Niestety nie zdołali utrzymać koncentracji i pod sam koniec tej odsłony pozwolili Wilkom na wyrównanie, przed rozpoczęciem ostatniej tercji tablica wyników wskazywała remis 6:6.

Ostatnią partię lepiej rozpoczął AZS i jeszcze na 12 minut przed końcem rywalizacji prowadził 8:6! Niestety końcówka znów należała do gości, którzy zdobyli cztery bramki i ostatecznie wygrali całe spotkanie 10:8.

Zawodnicy z Politechniki Łódzkiej mogą być zadowoleni ze swojej postawy, choć cały sezon był z pewnością dla nich trudny i bolesny. Nie zawiedli oni jednak w tym meczu, tak samo jak kibice, których w „Zatoce Sportu” pojawiło się ok. 200, aby wspierać swoich ulubieńców! Tym meczem AZS pożegnał się z Energa Ekstraligą Mężczyzn.

AZS Politechnika Łódzka – TravelPL Wilki Sanok 8:10 (4:2, 2:4, 2:4)