II etap AMP w futsalu polegał na podzieleniu Polski na cztery strefy:
- Strefa A (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko – pomorskie i wielkopolskie)
- Strefa B (województwa: warmińsko – mazurskie, podlaskie, mazowieckie i łódzkie)
- Strefa C (województwa świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, lubelskie)
- Strefa D (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie)
Z każdej strefy do ogólnopolskiego turnieju awansują cztery zespoły, które w dniach 20.02.2020 - 23.02.2020 rozegrają w Poznaniu ogólnopolski turniej o miano najlepszej polskiej uczelni. W turnieju półfinałowym, który rozgrywany był na hali Uniwersytetu Łódzkiego oraz na hali Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wzięło udział 15 zespołów, podzielonych na 4 grupy. Łódź reprezentowały uczelnie Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Medycznego.
Zawodnicy reprezentujący barwy Uniwersytetu Łódzkiego w grupie zajęli 1. miejsce z dorobkiem 7 punktów. W rozgrywkach grupowych, późniejsi triumfatorzy wygrali aż 18:2 z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, 8:1 z Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy oraz podzielili się punktami z Wojskową Akademią Techniczną również ze stolicy, remisując 3:3.
W ćwierćfinale UŁ wygrał wojnę nerwów pokonując w rzutach karnych Warszawski Uniwersytet Medyczny 3:2 (w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1).
Półfinał dla łodzian był już tylko formalnością, którzy pokonali w nim warszawiaków z Akademii Wychowania Fizycznego 5:1.
W finale gospodarze spotkali swoich grupowych rywali z Wojskowej Akademii Technicznej, których tym razem pokonali strzelając 5 bramek i tracąc 2.
Oznacza to, że w drugiej połowie lutego piłkarze Uniwersytetu Łódzkiego udadzą się do Poznania, aby walczyć o triumf w ogólnopolskim turnieju Akademickich Mistrzostw Polski 2020.
Jeden z zawodników UŁ, Norbert Magdziarek podkreśla, że zespół zagrał dobre zawody ale to nie wszystko na co ich jeszcze stać:
- "Nasza drużyna zagrała dobrze ale potrafimy grać o wiele lepiej, co będziemy chcieli udowodnić w Poznaniu, dokąd jedziemy powalczyć o najwyższe cele".
Jak zaznaczył Magdziarek wszyscy w drużynie mają równy skład w sukces końcowy:
- "Cała drużyna zagrała dobrze i trudno wskazać najlepszego zawodnika chociaż według organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju był nasz bramkarz Paweł Pałygiewicz ale swoją cegiełkę dołożył także Dominik Pecyna, bez którego grałoby nam się z pewnością o wiele trudniej" - podsumował.
Innym z architektów triumfu Uniwersytetu Łódzkiego był także Bartosz Szymański, który wykazał się największą skutecznością w składzie, odnajdując drogę do siatki rywali aż siedmiokrotnie w 3 spotkaniach, które rozegrał.
Uczelnie Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego nie awansowały nawet do ćwierćfinału strefy B i nie zobaczymy ich w turnieju finałowym.
Ponieżej pełny spis uczelni, które zameldują się w drugiej połowie lutego w stolicy Wielkopolski:
Uniwersytet Łódzki
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Uniwersytet Gdański
Politechnika Poznańska (gospodarz finałów)
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.