Widzew Łódź lekko łatwo i przyjemnie wygrał mecz kontrolny z Hutnikiem Kraków. Hat-trick Pawła Tomczyka - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź rozegrał w środę 14 lipca trzeci sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Podczas obozu w Woli Chorzelowskiej widzewiacy bez większych problemów rozprawili się z Hutnikiem Kraków. Trzy bramki w tym meczu zdobył napastnik łódzkiego klubu, Paweł Tomczyk.

Bilans Widzewa Łódź w dotychczasowych sparingach? Zwycięstwo i porażka

Widzew Łódź przed spotkaniem kontrolnym z Hutnikiem rozegrał dwa sparingi. Pierwszy z nich podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali z ekstraklasową Wisłą Płock 2:0. Kolejny sprawdzian czerwono-biało-czerwoni rozegrali już w drodze na obóz do Woli Chorzelowskiej. W Kielcach z tamtejszą Koroną Widzewiacy przegrali jednak 0:2.

Widzew Łódź wygrywa, Paweł Tomczyk zdobywa hat-tricka

14 lipca gracze z al. Piłsudskiego 138 w Łodzi przystąpili do kolejnego test-meczu przed startem Fortuna 1 Ligi. Widzew Łódź mierzył się z krakowskim Hutnikiem. Do przerwy czerwono-biało-czerwoni bezbramkowo remisowali z drugoligowym rywalem.

Zupełnie inaczej wyglądało to po zmianie stron. Już w 46. minucie świetnie zachował się Paweł Tomczyk, który strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza z Krakowa. Oszołomieni rywale łódzkiego Widzewa dwie minuty później ponownie rozpoczynali grę od środka. Wynik podwyższył nowy nabytek łodzian, Karol Danielak.

Nie minęło 10 minut, a czterokrotny mistrz kraju prowadził już 3:0. Ponownie z dobrej strony pokazał się wychowanek Lecha Poznań, który w przerwie zimowej poprzedniej kampanii zasilił Widzew. Paweł Tomczyk i mieliśmy 3:0 dla klubu z al. Piłsudskiego 138.

W 73. minucie Hutnik zdobył honorowego gola autorstwa Patryka Kielisia, ale już po kilku minutach hat-tricka skompletował Paweł Tomczyk. Napastnik Widzewa miał za sobą świetne zawody, które na pewno dodadzą mu bardzo dużo pewności siebie przed zbliżającym się sezonem.

Podczas pobytu w Woli Chorzelowskiej łodzianie rozegrają jeszcze jeden sparing, a przeciwnikiem będzie Stal Rzeszów, która niedawno rywalizowała również z ŁKS-em Łódź.

Widzew Łódź - Hutnik Kraków 4:1 (0:0)
1:0 - Paweł Tomczyk 46'
2:0 - Karol Danielak 48'
3:0 - Paweł Tomczyk 55'
3:1 - Patryk Kieliś 72'
4:1 - Paweł Tomczyk 77'

Widzew: Wrąbel (46' Reszka, 80' Ludwikowski) - Stępiński, Grudniewski (59' Malec), Nowak, Becht (86' Karasek),  Hanousek, Karasek (65' Owczarek), Gołębiowski, Kun (65' Surmanski), Danielak (68' Guzdek), Tomczyk