Widzew Łódź wygrywa za zamkniętymi drzwiami. Teraz czas na Fortuna 1 Ligę

Widzew Łódź wygrywa za zamkniętymi drzwiami. Teraz czas na Fortuna 1 Ligę  - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze Widzewa Łódź rozegrali w sobotę 24 lipca ostatni sparing przed powrotem do rywalizacji w Fortuna 1 Lidze. Gracze prowadzeni przez Janusza Niedźwiedzia pokonali 2:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozgrywane przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi na prośbę sztabu szkoleniowego Widzewa było zamknięte dla kibiców i dziennikarzy.

Widzew Łódź w dobrych nastrojach przystąpi do nowego sezonu

Widzew Łódź zakończył okres meczów przygotowawczych pewnym zwycięstwem z beniaminkiem 2. ligi. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził nowy as w talii Janusza Niedźwiedzia, Karol Danielak. Ofensywny gracz potrzebował do tego 15 minut, bowiem właśnie po upływie pierwszego kwadransa 29-latek wykończył akcję po podaniu Mateusza Michalskiego. Do przerwy wynik się nie zmienił, mimo dwóch prób Pawła Tomczyka i jednej Michała Wrzesińskiego, który obił obramowanie bramki Jakuba Wrąbla.

Po zmianie stron ponownie swoich sił próbował Paweł Tomczyk, ale znów bezskutecznie. Swoją obecność w ostatnim meczu kontrolnym zaznaczył także Dominik Kun, ale pomocnik Widzewa został powstrzymany przez bramkarza Pogoni. Na kilka minut przed końcem meczu wynik ustalił Bartosz Guzdek. 18-latek wyszedł „oko w oko” z golkiperem przyjezdnych i umieścił futbolówkę w siatce, ustalając tym samym wynik ostatniego spotkania kontrolnego Widzewa przed startem rywalizacji na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz na początek

Pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 Widzewiacy rozegrają już 1 sierpnia na swoim boisku, a przeciwnikiem będzie Sandecja Nowy Sącz. Pierwszy gwizdek planowany jest na godzinę 12:40.

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)
1:0 - Karol Danielak 15'
2:0 - Bartosz Guzdek 88'

Widzew: Wrąbel - Zieliński (Owczarek 80’), Grudniewski (Dejewski 55’), Nowak, Stępiński - Michalski (Karasek 55’), Hanousek (Letniowski 55’), Gołębiowski (Becht 70’), Kun (Malec 80’) - Danielak (Zawadzki 80’), Tomczyk (Guzdek 75’)

Pogoń: Haluch (70' Dworak) - Zembrowski (46' Gładysz), Choroś (46' Łoś), Maślanka (46' Czajkowski) - Jaroń (46' Kalinowski), Kołaczek, Gzieło (36' Kobiera, 70' Owczarek), Lisowski (46' Sacharuk), Wrzesiński (46 Urbański) -Jean Franco