Widzew Łódź zdemolowany w Bielsku-Białej. Mistrzostwo jesieni zagrożone

Autor: | Zdjęcie: Michał Pierzak

Widzew Łódź zdemolowany w Bielsku-Białej. Mistrzostwo jesieni zagrożone  - Zdjęcie główne

Podbeskidzie B-B - Widzew Łódź. 17. kolejka Fortuna 1 Ligi | foto Michał Pierzak

Sport Piłkarze Widzewa Łódź ulegli na Śląsku Podbeskidziu Bielsko-Biała i wydłużyli serię meczów bez zwycięstwa w Fortuna 1 Lidze do czterech spotkań. Podbeskidzie w drugiej połowie meczu narzuciło swój styl gry, z którym łodzianie kompletnie nie mogli sobie poradzić. W efekcie Widzewiacy wracają do domu z bagażem czterech goli.

Podbeskidzie B-B - Widzew Łódź. Jak padały gole?

1:0 (49’) - Tuż po zmianie stron Widzew zostawił bardzo dużo wolnego miejsca Goku, który obsłużył całkowicie odpuszczonego przez obrońców łódzkiej drużyny Kamila Bilińskiego. Ten przyjął piłkę i strzałem w krótki róg pokonał Wrąbla.

2:0 (53’) - Biliński show na początku drugiej połowy. Snajper Podbeskidzia dopadł do piłki odbitej przez Wrąbla po strzale Goku i z bliskiej odległości podwyższył wynik meczu.

3:0 (86’) - Eksperymentalne zestawienie obrony Widzewa w końcowych minutach nie sprawdziło się. Biliński do dwóch bramek dołożył asystę, wykładając piłkę jak na tacy Polkowskiemu. Ten z bliska podwyższa prowadzenie.

4:0 (90’) - Demolowanie Widzewa w końcówce trwało w najlepsze. Gach dośrodkował z lewej strony boiska i niezdecydowanie Wrąbla i obrońców wykorzystał nie kto inny, jak Konrad Gutowski, który zgrał futbolówkę do Bilińskiego, a ten z kilu metrów umieścił piłkę w siatce.

Podbsekidzie B-B - Widzew Łódź. Pozostałe sytuacje

35’ - Bonifacio zszedł z lewej flanki z piłką do środka i technicznym uderzeniem próbował zaskoczyć Wrąbla. Piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Bilińskiego, który uderzał z pierwszej piłki, ale czujnie zachował się bramkarz Widzewa.

40’ - Składna akcja Widzewiaków zakończona niecelnym strzałem sprzed pola karnego Pawła Zielińskiego.

45+1’ - Ze stojącej piłki dośrodkowywał Mateusz Michalski, który znalazł w polu karnym Michała Grudniewskiego. Ten głową zgrał do Marka Hanouska, który z pierwszej piłki szukał okienka bramki Podbeskidzia. Futbolówka prześlizgnęła się jednak tylko po górnej siatce.

66’ - Przepiękne uderzenie z dystansu Goku i równie dobra interwencja między słupkami Jakuba Wrąbla, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

73’ - Prowadzący zawody Łukasz Szczech uznał, że Patryk Stępiński faulował swojego rywala, za co obejrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony. Od tego momentu łodzianie musieli radzić sobie w osłabieniu.

78’ - Kąśliwie uderzał rezerwowy Frelek. Jakub Wrąbel miał problem z utrzymaniem piłki, ale na raty zażegnał niebezpieczeństwo.

86’ - Świetna, przebojowa akcja Merabashvilego. Gruzin odważnie wszedł w defensywę Widzewa jak w masło, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła lewy słupek bramki Wrąbla.

Podbeskidzie B-B - Widzew Łódź. Bohater meczu

Kamil Biliński - Nie może być inaczej. Snajper Podbeskidzia po niemrawej pierwszej połowie, w drugiej połowie wziął sprawy w swoje ręce i wykorzystywał każdą pomyłkę i najmniejszy błąd w ustawieniu Widzewa Łódź. Świetny mecz Podbeskidzia i kapitalne zawody Bilińskiego, który ma już na swoim koncie 13 goli w tym sezonie. Do trzech goli dołożył asystę przy trafieniu Polkowskiego.

Podbeskidzie B-B - Widzew Łódź 4:0 (0:0)
1:0 - Kamil Biliński 49’
2:0 - Kamil Biliński 53’
3:0 - Dawid Polkowski 86’
4:0 - Kamil Biliński

Podbeskidzie: Polaček - Wypych, Rodríguez, Bieroński (Polkowski 83’) - Bonifacio (Gach 83’), Mikołajewski (Wełniak 90+1’), Kowalski-Haberek, Scalet (Frelek 71’), Goku (Merebashvili 71’), Gutowski - Biliński

Widzew: Wrąbel - Dejewski, Grudniewski (Mucha 62’), Stępiński - Zieliński, Hanousek, Kun, Danielak (Tomczyk 83’), Michalski (Zawadzki 89’), Nunes (Villanueva 83’) - Guzdek (Karasek 62’)