Widzew Łódź zrewanżował się Legii Warszawa za porażkę na trawie

Autor: | Zdjęcie: Widzew Łódź Futsal

Widzew Łódź zrewanżował się Legii Warszawa za porażkę na trawie - Zdjęcie główne

Widzewiacy lepsi od Legii | foto Widzew Łódź Futsal

Sport Futsaliści Widzewa Łódź po świetnym meczu pokonali rywali z warszawskiej Legii. Tym samym łódzki klub zrewanżował się Legionistom za niedawną porażkę piłkarzy na trawie przy al. Piłsudskiego 138.

Legia rozbita przez Widzew w hicie kolejki

Na początku szlagieru w 3. kolejce Futsal Ekstraklasy przewagę optyczną mieli przyjezdni. Z czasem jednak mecz się wyrównał, czego potwierdzeniem był gol, którego w 6. minucie zdobył Viacheslav Kozhemiaka. Po 4 minutach Legia odpowiedziała trafieniem Adama Grzyba i w hali przy ul. Małachowskiego mieliśmy remis 1:1. Przed przerwą padly jeszcze dwie bramki i obie były autorstwa graczy z Łodzi. Najpierw ponowne prowadzenie Widzewowi dał Daniel Krawczyk, a poprawił João Bernardes.

Tuż po zmianie stron kontakt złapala Legia, a zrobila to za sprawą bramki Grzegorza Ocha. Później jednak grali już tylko gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców. Łodzianie zadali stołecznej drużynie jeszcze cztery 3 ciosy, a hit zakończył się pewnym zwycięstwem Widzewa Łódź 6:2.

Można potraktować to jako rewanż Widzewa za to co działo się przed paroma tygodniami przy al. Piłsudskiego 138. Piłkarze grający na co dzień na zielonej murawie ulegli wtedy Legii Warszawa 1:2.

Widzew Łódź Futsal zanotował zatem drugie zwycięstwo w tym sezonie Futsal Ekstraklasy i po 3 rozegranych meczach podopieczni Marcina Stanisławskiego plasują się na razie na 3. lokacie.