Reklama

Reklama

Widzew ma nowy pomysł na szkolenie młodzieży. Cel? Topowa Akademia w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzew ma nowy pomysł na szkolenie młodzieży. Cel? Topowa Akademia w Polsce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Widzewska Akademia ma przyjąć nowy kształt i zajmować się profesjonalnym szkoleniem oraz popularyzacją piłki nożnej. Za skuteczność jej funkcjonowania odpowiadać będzie Maciej Szymański, który został ogłoszony dyrektorem Akademii podczas środowej konferencji prasowej.

Reklama

- W Widzewie staramy się pracować bardzo szybko, stąd kolejna konferencja, tym razem na temat Akademii. Projekt, który dzisiaj inaugurujemy, ma swojego szefa – pana Maćka Szymańskiego - powiedziała prezes Widzewa, Martyna Pajączek.

Maciej Szymański pochodzi z Łodzi. Swoją przygodę trenerską rozpoczął w grupach młodzieżowych Widzewa. Później dołączył do projektu Polish Soccer Skills, gdzie pracował trzy lata, z czego przez dwa ostatnie był dyrektorem sportowym. Następnie znalazł zatrudnienie w UKS-ie SMS-ie Łódź. W 2015 roku Szymański trafił do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Odpowiadał w niej za koordynowanie szkolenia najmłodszych piłkarzy. Przez ostatnie dwa lata był metodologiem szkolenia młodzieży u aktualnego mistrza Polski - Piasta Gliwice. W międzyczasie dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U20, której pomagał również podczas tegorocznych mistrzostw świata. Bogaty w wiele doświadczeń i pomysłów zaczerpniętych nie tylko z dotychczasowej pracy, ale też ze stażów zagranicznych, Szymański zdecydował się wrócić do klubu, z którym związany jest emocjonalnie od najmłodszych lat.

- W pierwszej kolejności chcę zadbać o to, żeby podnieść standardy w Akademii Widzewa i wprowadzić niezbędną systematykę. Musimy pamiętać, że Widzew dąży do tego, żeby grać na jak najwyższym szczeblu ligowym. Jeśli więc pierwsza drużyna ma być topowa, to również inne płaszczyzny muszą działać na najwyższym poziomie. Dotyczy to także Akademii. W związku z tym przed nami dużo wyzwań i pracy - nie tylko w zakresie odpowiedniego doboru trenerów i metod szkolenia, ale też otoczenia młodych zawodników odpowiednią opieką, między innymi w sferze mentalnej czy medycznej - podkreśla Szymański, cytowany przez widzew.com.

Akademia Widzewa będzie podzielona na dwie części.

Po pierwsze, w nowej odsłonie ma być ona zorganizowanym modelem szkolenia dla dzieci i młodzieży. Do jej zadań należeć będzie szkolenie młodzieży, ale w ustrukturyzowanym podejściu, według spójnego programu szkolenia, z naciskiem na systematykę i powtarzalność.

Z drugiej strony działania Akademii nakierunkowane mają być na propagowanie sportu wśród dzieci, aktywizowanie najmłodszych i oswajanie ich nie tylko z piłką nożną, ale też z marką Widzewa.

Dlatego też w sferze młodzieżowej szkolenie opierać będzie się na kryteriach i wymogach jakościowych, ukierunkowanych na najlepsze wyszkolenie przyszłych piłkarzy, a w zakresie pracy z najmłodszymi na aspekcie ilościowym, tak by udało się zainteresować sportem i klubem jak największe grono dzieci.

- Nie wyobrażam sobie Widzewa bez silnej i sprawnie funkcjonującej Akademii. Zależy mi na tym, żebyśmy nie tylko szkolili przyszłych piłkarzy, ale również aktywizowali dzieci, które powinny bawić się z piłką od najmłodszych lat. W zakresie budowy Akademii czeka nas wszystkich bardzo dużo pracy, efekty będą widoczne po latach, ale jestem pewna, że to słuszny kierunek. Dlatego nie marnujemy ani dnia, by z tym długofalowym projektem wystartować - przyznaje prezes Widzewa Martyna Pajączek.

Najmłodszą kategorią wiekową w Akademii będzie zespół U-12. Najstarszą - U-21, który będzie występował w ramach zespołu rezerw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy