Widzew przegrał ze Zniczem, ale zdołał awansować!

Widzew przegrał ze Zniczem, ale zdołał awansować! - Zdjęcie główne

Łódź. Sport

Sport Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zagrali bardzo słabo i zasłużenie przegrali ze Zniczem Pruszków 0:1. Jednak dzięki remisowi GKS-u Katowice z Resovią Rzeszów, Widzew zdołał bezpośrednio awansować do Fortuna 1 Ligi.

Pierwsze fragmenty gry lepiej zaczęli łodzianie, którzy próbowali od pierwszych minut zaznaczyć swoją przewagę. Widzew konstruował akcje na połowie Znicza, ale goście dzielnie się bronili.

W 7. minucie płaski strzał oddał Paweł Moskwik, ale Patryk Wolański spokojnie obronił. W 18. minucie mogło być 1:0 dla Widzewa, ale strzał Mateusza Możdżenia z dystansu zdołał obronić Piotr Misztal. W 27. minucie padła za to bramka dla gości po błędzie Sebastiana Rudola. Piłkę przechwycił Patryk Czarnowski i nie miał żadnych problemów z pokonaniem Patryka Wolańskiego.

Pięć minut później mogło być 2:0 dla Znicza, ale Paweł Moskwik trafił w dogodnej sytuacji tylko w poprzeczkę. W 41. minucie Adam Radwański próbował jeszcze zaskoczyć strzałem z ostrego kąta, ale w tej sytuacji górą był golkiper Znicza.

Po przerwie, Znicz mógł strzelić kolejną bramkę, ale uderzenie Dariusza Zjawińskiego w ostatniej chwili zdołał zablokować Kornel Kordas.

W kolejnych fragmentach to łodzianie przeważali i praktycznie zamknęli rywali na ich połowie do ostatnich minut tego spotkania. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka konstruowali wiele akcji, jednak żadna z nich nie zakończyła się wyrównującą bramka dla łódzkiej ekipy.

Ostatecznie, Czerwono-Biało-Czerwoni przegrali ze Zniczem, ale dzięki remisowi GKS-u Katowice z Resovią Rzeszów zdołali bezpośrednio awansować z drugiego miejsca w tabeli.

Widzew Łódź – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 – Patryk Czarnowski (27.)

Widzew: Wolański - Turzyniecki, Rudol, Tanżyna, Kordas, Gutowski (75. Prochownik),  Poczobut (64. Gąsior), Możdżeń (52. Wolsztyński), Radwański,  Ojamaa (70 Mąka)Robak.

Znicz: Misztal - Drobnak, Obst, Baran, Rackiewicz, Pyrka (90. Tabara), Machalski,  Skibko, Moskwik (67.  Szymański) , Czarnowski (86. Faliszewski), Zjawiński (53. Tarnowski).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na żywo. Aby przejść do niej kliknij TUTAJ.