Widzew remisuje z GKS-em Katowice i traci szansę na objęcie prowadzenia w lidze

Widzew remisuje z GKS-em Katowice i traci szansę na objęcie prowadzenia w lidze - Zdjęcie główne

Sport Po emocjonującym meczu Czerwono-Biało-Czerwoni zremisowali z GKS-em Katowice 1:1 (1:1), czym nie wykorzystali szansy na wyprzedzenie Resovii, która również zremisowała swoje spotkanie.

W pierwszych 10-15 minutach łodzianie grali bardzo dobrze, nie dając gościom nawet okazji do wyjścia z ich części boiska. Widzew w tym czasie zdobył też bramkę, gdy w 7. minucie Bartłomiej Poczobut zdecydował się na strzał zza pola karnego i umieścił piłkę przy słupku bramki Mrozka. Niestety później łodzianie nieco odpuścili a w 28. minucie wyciągnęli dłoń do swojego rywala, gdy Zieleniecki popełnił fatalny błąd i zbyt słabo zagrał do swojego bramkarza, co wykorzystał Rogalski.

Druga połowa również zaczęła się od dominacji jednej z drużyn, tym razem jednak to GKS nie pozwalał Widzewowi wyjść z własnej połowy. Łodzianie mieli problem z przejęciem piłki, a jeśli już im się to udało, ciężko było ją wyprowadzić. Z biegiem czasu katowiczanie musieli jednak opaść nieco z sił po intensywnej grze i Czerwono-Biało-Czerwoni próbowali to wykorzystać, niestety nieskutecznie. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Przemysław Kita, który na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nie trafił do siatki uderzając głową z kilku metrów. Tym samym mógł on sobie sprawić świetny prezent, gdyż w dniu meczu obchodził on 26. urodziny.

Widzew Łódź – GKS Katowice 1:1 (1:1)