Widzew wygrywa w Gdańsku! Pierwsze zwycięstwo stało się faktem [RELACJA]

Widzew wygrywa w Gdańsku! Pierwsze zwycięstwo stało się faktem [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Koszykarki łódzkiego Widzewa udowodniły, że na początku sezonu są naprawdę w niezłej formie. Po porażkach ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalkami w dwóch pierwszych kolejkach przyszedł czas na zwycięstwo. W pokonanym polu łodzianki pozostawiły AZS Uniwersytet Gdański.

Zawodniczki trenera Szawarskiego jechały do Gdańska ze świadomością, że są w stanie powalczyć tam o premierową wygraną. AZS Uniwersytet Gdański nie należy do ligowych potentatów, a Widzew w meczach z CCC i Ślęzą pokazał, że potrafi grać w koszykówkę.

Swoją wyższość widzewianki potwierdziły w każdej z czterech kwart. Już po pierwszych 10 minutach przyjezdne prowadziły 22:12. Chociaż druga kwarta była bardzo wyrównana i ostatecznie zakończyła się wynikiem 23:26, to w kolejnych dwóch częściach gry zdecydowanie lepiej znowu zaprezentował się Widzew, który trzecią kwartę wygrał 17:13, a czwartą 19:11.

Prym w łódzkim zespole wiodły Arina Bilocerkivska oraz Ewelina Gala, które zdobyły odpowiednio 19 i 16 oczek. Warto podkreślić także zdobycze punktowe Jagody Bandoch i Anny Kudelskiej.

O meczu w Gdańsku trzeba już jednak zapomnieć. W najbliższą niedzielę CosinusMED Widzew podejmie na własnym parkiecie Eneę AZS Poznań. To kolejny zespół, który wydaje się być w zasięgu łodzianek. W hali przy ul. Małachowskiego czekają nas zatem wielkie koszykarskie emocje!

AZS Uniwersytet Gdański – CosinusMED Widzew Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19)
Najskuteczniejsza w AZS-ie: Karolina Formella (14 punktów)
Najskuteczniejsza w Widzewie: Arina Bilocerkivska (19 punktów)