Reklama

Reklama

Właściciel ŁKS-u Łódź odchodzi z PZPN-u. Ma to związek z wyrokiem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŁKS Łódź

Właściciel ŁKS-u Łódź odchodzi z PZPN-u. Ma to związek z wyrokiem? - Zdjęcie główne

Tomasz Salski rezygnuje z członkostwa w komisji | foto ŁKS Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Właściciel ŁKS-u Łódź złożył w ostatnim czasie rezygnację z członkostwa w Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Media podawały, że ma to związek z wyrokiem, który otrzymał większościowy akcjonariusz klubu i jego były prezes.

Reklama

Właściciel ŁKS-u Łódź rezygnuje z członkostwa w PZPN

Tomasz Salski to właściciel ŁKS-u Łódź, który jest jeszcze członkiem w Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gazeta Wyborcza podała jednak informację, że właściciel klubu z al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi złożył rezygnację z członkostwa w komisji, co potwierdził wiceprezes PZPN-u ds. piłki amatorskiej i prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak w rozmowie z Łódzkim Sportem. 

Według mojej wiedzy w PZPN-ie złożona została rezygnacja, w której wyraźnie napisane było, że powodem są sprawy zawodowe. Salski powołał się na to, że przekształca swoją firmę w giełdową spółkę. Rezygnacja i jej uzasadnienie przesłane przez właściciela ŁKS-u było jednoznacznie motywowane chęcią zapewnienia prawidłowego funkcjonowania spółek, które wprowadza na giełdę – wyjaśnił Kaźmierczak „Łódzkiemu Sportowi”.

Gazeta Wyborcza podała również, że może to mieć związek z wyrokiem za „wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym”, przez który właściciel ŁKS-u musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych. Sam zainteresowany powiedział jednak, że wyrok znany był od ponad roku. 

Wyrok to moja prywatna sprawa. Nie dotyczy klubu. To stara sprawa sprzed półtora roku. Nie rzutowała na decyzje dotyczące mojego zaangażowania w ŁKS. Nie mogę jej dalej komentować, ale ona jeszcze nie jest zakończona. Niewyczerpana jest cała ścieżka prawna po mojej stronie. Więcej, nie będę tego komentował. To nie dotyczy sportu i ŁKS-u – tłumaczył Tomasz Salski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy