Województwo mazowieckie zdobyte! Koszykarze ŁKS-u pewnie wygrali w Warszawie [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportPo dwóch porażkach z czołowymi zespołami ligi koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego odnieśli pewne zwycięstwo w meczu z akademikami z Warszawy! Dla łodzian było to również wyrównanie wyjazdowych rachunków w województwie mazowieckim.

Już od początku pierwszej kwarty mecz był bardzo wyrównany, ale i nerwowy. Spotkanie lepiej zaczęli łodzianie, którzy w nieco ponad minutę wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Później do ataków rzucili się gospodarze, którzy w minutę zniwelowali przewagę łodzian, a nawet wyszli na prowadzenie. Dalsza część pierwszej kwarty to już wyrównana gra „kosz za kosz”. Ostatecznie po pierwszej części gry okazali się łodzianie, którzy wygrali kwartę 30:24.

Druga część gry była równie wyrównana jak pierwsza. Większe natomiast były emocje, które spowodowały szereg kar dla zawodników, ale i trenerów obu drużyn. Przez dłuższy czas kwarty to łodzianie kontrolowali spotkanie. Zaliczka wypracowana w pierwszej odsłonie spotkania pozwoliła zawodnikom trenera Piotra Zycha spokojnie rozgrywać piłkę i powiększać swoją przewagę. Po dwudziestu minutach gry bilans punktowy wynosił 60:48 dla gości. Emocje dwóch pierwszych kwart dały się we znaki nie tylko zawodnikom -z ławek rezerwowych zostali usunięci obaj szkoleniowcy przebywający na parkiecie.

Trzecia kwarta gry upłynęła pod znakiem większego spokoju. Oba zespoły punktowały równomiernie, ale w dalszym ciągu to łodzianie kontrolowali grę. Pomimo waleczności zawodników z Warszawy nie udało im się odrobić strat, a łodzianie po trzech kwartach prowadzili już 78:65.

W ostatniej odsłonie spotkania mogliśmy ujrzeć pogoń za wynikiem w wykonaniu gospodarzy. Warszawiacy zaatakowali od samego początku kwarty, ale ich starania pozwoliły tylko na nieznaczne zniwelowanie strat. Finalnie lepsi okazali się łodzianie, którzy wygrali cały mecz dziesięcioma punktami.

Następne spotkanie łodzanie rozegrają dopiero za dwa tygodnie. 14 grudnia w hali Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej ŁKS podejmie inny zespół ze stolicy - MKS Ochota Warszawa.

KK AZS UW Warszawa – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 89:99
(24:30; 24:30; 17:18; 24:21)