Reklama

Reklama

Wszędzie dobrze, ale w Łodzi najlepiej. Lato 2020 zapowiada się wyśmienicie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wszędzie dobrze, ale w Łodzi najlepiej. Lato 2020 zapowiada się wyśmienicie - Zdjęcie główne

Łódź. Pływalnia miejsca przy ul. Sobolowej 1 (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi przygotował masę atrakcji dla łodzian na lato 2020 roku. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z miejskich pływalni, wodnego placu zabaw, Łódziego Miasteczka Sportu czy projektów takich jak: Bezpieczne Wakacje z Rowerem i Technikum Piłkarskie, 

Reklama

Pływalnie miejskie przy ul. ul. Sobolowej i Głowackiego czynne od 26 czerwca. 

Pływalnia przy ul. Głowackiego od wakacji będzie czynna w tygodniu 11:00 – 19:00, sob-nd 10:00 – 18:00. Pływalnia przy ul. Sobolowej: 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 – 20:00. Pływalnie przeszły pomyślnie ocenę jakości wody i będą kontrolowane codziennie. Podlegają również stałemu nadzorowi epidemiologicznemu. Klienci będą musieli stosować się do zasad bezpieczeństwa: utrzymać dystans społecznego, nie korzystać z obiektów w razie infekcji lub jej podejrzenia. Max. liczba użytkowników nie może przekraczać jednocześnie połowy dopuszczalnej liczby użytkowników i max 4 osób na tor. Pływalnie będą wyposażone w płyny do dezynfekcji, a pomieszczenia
i urządzenia będą regularnie dezynfekowane. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać więcej ratowników wodnych niż w latach poprzednich. 

!reklama!

27 czerwca – otwarcie bezpłatnego wodnego placu zabaw w Arturówku

Wodny Plac Zabaw dla dzieci to siedemnaście atrakcji wodnych. Woda jest na bieżąco uzdatniana, a teren placu monitorowany. Poza tym w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym jest także tradycyjny plac zabaw z urządzeniami dostosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami, siłownia plenerowa, ścieżki piesze i pieszo-rowerowe. 

29 czerwca – start bezpłatnego Łódzkiego Miasteczka Sportu

To wakacyjna nowość – bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w hali sportowej MOSiR, przy ul. ks. Skorupki 21 w dniach 29.06 – 31.08, w godz. 10:00 – 14:00. Zajęcia będą miały formę gier i zabaw, prezentacji dyscyplin sportowych, wspólnych treningów i pokazów.  

Zajęcia z instruktorami MOSiR.

Zajęcia zostaną podzielone na różne grupy wiekowe. Dla dzieci młodszych zajęcia w formie gier i zabaw ruchowych, dla dzieci starszych piłka nożna, siatkówka, unihokej, badminton, siatkonoga, mini rugby, tenis stołowy. Prowadzone też będą zajęcia w mniej znanych dyscyplinach sportu np. kendo, capoeira, brazylijskie ju-jitsu, frisbee – gra zespołowa z użyciem latającego dysku łącząca  elementy koszykówki,  piłki nożnej,  ręcznej i rugby. Zajęcia będą prowadzone przez zawodników i trenerów klubów sportowych. Dzięki współpracy  klubami tańca będą też zajęcia z gimnastyki artystycznej i tańca. 

Od 29 czerwca – kontynuacja bezpłatnych zajęć ogólnousprawniających
i nordic walking
w rozszerzonej formule.

Nowa, rozszerzona oferta zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów MOSiR na Stawach Stefańskiego, Młynku, w Parku Szarych Szeregów i Parku Źródliska.

Od 29 czerwca instruktorzy MOSiR będą szkolić młodzież w „Technikum Piłkarskim”.

29 czerwca, godz. 17:00, orlik, ul. Karpackiej 61 – pierwsze zajęcia z  wakacyjnego cyklu „Technikum Piłkarskiego”. Bezpłatnie zajęcia codziennie przez całe wakacje, włącznie z weekendami, w godzinach 17:00 – 18:00. Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat. Nauka techniki piłkarskiej pod okiem instruktorów piłki nożnej będzie weryfikowana na turniejach piłkarskich organizowanych dla uczestników zajęć,
a najwytrwalszy uczestnik otrzyma piłkę nożną z autografami byłych piłkarskich sław. „Technikum Piłkarskie” jest uzupełnieniem Akademii Młodych Orłów, którą MOSiR PZPN i ŁZPN prowadziły od 2014. Zajęcia dla wszystkich chętnych spełniających kryterium wieku. „Technikum Piłkarskie MOSiR” różni się od „Akademii Młodych Orłów” m.in. tym, że udział jest dostępny bez weryfikacji – testów, a do zajęć można przystąpić w każdym momencie sezonu piłkarskiego. W wakacje MOSiR wydłuża też pracę boisk ORLIK, które będą czynne w godz. 8:00 – 22:00. 

„Bądź bezpieczny z MOSiR” – 29 czerwca do Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki wracają bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet. 

6 lipca zaczynają się „Bezpieczne Wakacje z Rowerem” 

Nowy projekt dla dzieci i młodzieży prowadzony we współpracy ze Strażą Miejską na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego na ul. Małachowskiego 9. Celem projektu jest edukacja z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia od pon. do pt. dla dzieci i młodzieży, które np. przygotowują się do egzaminu ,,na kartę rowerową”. Zajęcia ze znajomości znaków drogowych i zasad poruszania się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego - jazda na placu
w miasteczku ruchu drogowego. W każdy piątek Straż Miejska będzie bezpłatnie znakować rowery – warunek obecności opiekuna niepełnoletniego lub posiadanie dowodu osobistego. Na zajęciach praktycznych należy mieć własny rower i kask.

Kąpieliska miejskie

Od 10 czerwca czynne są wszystkie bezpłatne kąpieliska miejskie: w Arturówku, na Stawach Jana i Stefańskiego. W wakacje, w dni powszednie, w godz. 11:00 –19:00, w weekendy 10:00 – 18:00. Kąpieliska spełniają normy jakości wody po badaniach przeprowadzonych przez PSSE w Łodzi. Są wyposażone w dodatkowy sprzęt ratowniczy, a o bezpieczeństwo dba zwiększona liczba ratowników. Na kąpieliskach obowiązują wytyczne GIS dot. zachowania dystansu społecznego, stosowania środków ochrony i szczególnej dbałości o higienę osobistą.

Szczegółowe informacje nt. funkcjonowania obiektów MOSiR i prowadzonych zajęć  dostępne są na stronie www.mosir.lodz.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy